Vyplatí se kupovat celosezónní pneumatiky?

Zimní sezóně pravděpodobně zcela odzvonilo a letní obutí již vlastní drtivá většina vozidel. Najdou se ale tací, kteří chtějí zimní pneumatiky dojet a pořídit až novou zimní sadu gum. Překvapeni nebudete ani v případě, že od někoho uslyšíte, že jezdí celoročně na stejných pneu, což je výrazně levnější a praktičtější varianta pro mnoho občasných řidičů. Váháte, zda investovat a pořídit letní pneumatiky nebo vyzkoušet také univerzální modelové řady? Přinášíme vám pár tipů pro usnadnění výběru.

Pro koho jsou určeny univerzální pneumatiky?

Pokud patříte do skupiny víkendových a občasných řidičů, oceníte cenově výhodné celoroční pneu. Jejich ideální použití se nabízí zejména do městského provozu, kde jsou v zimě upravené komunikace a nehrozí sněhové jazyky či náledí. Rozhodně by vaše auto nemělo mít univerzální pneu při dalekých cestách. Obecně platí, že univerzální řešení je vždy kompromisem, v případě gum ale solidním a plně vyhovujícím pro mnohé řidiče. Přední výrobci prodávající tyto sady vám nabídnou mnoho velikostí a typů přesně pro váš vůz. Celoroční pneumatiky vám poskytnou stabilitu na mokrých cestách i dobré záběrové a brzdící schopnosti během zimní sezóny.

Připravte svůj vůz na léto

Konečně skončila povinnost mít zimní pneumatiky a můžete buďto vytáhnout starší, loňské (pokud nejsou ještě sjeté) anebo investovat do nových gum pro letní sezónu. Máte-li nové zimní pneu, byla by škoda je zbytečně sjíždět, protože během vysokých letních teplot se právě zimní vzorek výrazně opotřebovává. Letní pneumatiky jsou cenově dostupné a díky široké nabídce od předních výrobců, šířek i vzorků vyberete ty nejlepší pro osobní vůz, dodávky i na pohon 4 × 4. Nákupem online výrazně ušetříte a máte k dispozici také poradenství od profesionálů z oboru, kteří vám poskytnou cenné rady na základě letitých zkušeností.