Vybíráme veterinu pro svého domácího mazlíčka

Když si pořídíte do domácnosti jakékoliv domácí zvíře, ať už kočku, psa, zakrslého králíka nebo morče či kanárka, vždy musíte mít zároveň také veterinárního lékaře. Na něho se budete obracet v případě pravidelného očkování nebo případných neduhů vašeho mazlíčka. Jak si vybrat správného veterináře?

Co rozhoduje o volbě veterináře?

Jakmile máte doma domácí zvířátko, vedle radostí, které s ním určitě zažijete, musíte myslet také na případné ošetření jeho neduhů. Při výběru veterinární ordinace je přitom třeba zohlednit několik aspektů:

  • vzdálenost ordinace od vašeho bydliště,
  • rozsah ordinačních hodin včetně přítomnosti 24hodinové pohotovosti,
  • přístup lékařů a jejich ochota pomoci,
  • cena za ošetření.

Při výběru vhodné ordinace pravděpodobně budete sledovat reference a zkušenosti těch, kteří ji už navštívili. Určitě je však lepší a mnohem pohodlnější, je-li veterinář v blízkosti místa, kde bydlíte, kam je možné se přesunout i městskou hromadnou dopravou. 

Veterina v Praze 

Pro pražské obyvatele tu je Praha veterinární klinika, která zaměřuje své služby na léčbu a péči o malá domácí zvířata, jako jsou psi, kočky, králíci či fretky. Ročně se zde provede na 11 tisíc ošetření, z nichž odborní lékaři čerpají své zkušenosti pro svou práci. Její moderní vybavení umožňuje i náročnější zákroky. A nechybí ani vlastní laboratoř, díky které jsou výsledky rychleji k dispozici. 

Příjemné rodinné prostředí

Praha veterina si dala za cíl kvalitní služby a příjemný přístup s využitím nejmodernějšího technického vybavení. To zdejším veterinárním lékařům umožňuje pečlivě vyšetřit každého zvířecího pacienta v příjemné rodinném prostředí kliniky. I zvířata umí vycítit a ocenit, když se s nimi dobře zachází. Vždyť i pro ně je návštěva veterinární ordinace spojena se stresem a nepohodlím. Kdo by se těšil na injekci s očkovací látkou?