Vybíráme bytový textil

Pryč už je doba, kdy bylo moderní výhradně bílé damaškové povlečení. Dnes jsou v kurzu barvy a nové materiály. Povlečení z damašku vypadá krásně a luxusně, je však poněkud nepraktické. Vyžaduje žehlení, což v případě velkého ložního prádla je práce nelehká. I proto se na trhu objevilo povlečení z krepu s jednou výraznou výhodou – žehličky v jeho případě není třeba.

Bohatý výběr z různých vzorů

Bytový textil stále patří k těm položkách v rodinném rozpočtu, které se v nákupním seznamu čas od času objevují. Aby byt nevypadal dlouhé roky jednotvárně, je nutné občas provést výměnu záclon nebo závěsů. Dokupovat je ovšem nutné také povlečení, které se pravidelným praním opotřebovává. V současnosti je na výběr opravdu široká škála všech možných vzorů povlečení. Volit můžete z obrázkových, květinových, zvířecích motivů. Dětem se nejspíš nejvíce zavděčíte výjevem z jejich oblíbené filmové pohádky. Líbí-li se vám spíše tmavé barvy, klidně si kupte povlečení v šedém odstínu, který v kombinaci s bílou barvou nábytku vypadá atraktivně.

Bavlna pro atopiky

Do moderní ložnice se hodí zvláště saténové povlečení s nádechem luxusu. Je-li vyrobené z bavlny, výborně se v něm spí. Bavlna ostatně stále zůstává v kurzu, co se materiálů týká. Je příjemná na omak a šetrná i k citlivé pokožce atopiků, pro které jsou nevhodné umělé materiály.

Bytový textil ze 100% polyesteru

Zatímco pro povlečení je bavlna vhodná, na závěsy a záclony je lepší použít jiný materiál. Háčkovaná  bavlněná záclona sice vypadá hezky, ale je těžká a na slunci trpí. Záclony ze 100% polyesteru jsou lehké a je možné je vyrobit v různých vzorech – žakárových, s vánočními nebo velikonočními motivy, s květinami či s ornamenty podle toho, do jaké místnosti budou záclony patřit. Stejně tak se z polyesteru vyrábějí závěsy. Ty můžete koupit jako metráž nebo jako hotové se všitými kroužky na garnýž. Je to pohodlnější, protože odpadají starosti s obšíváním závěsů.