Výběr výkonných zimních pneumatik

Myslím na bezpečnou jízdu. Ano, právě zima je rizikovějším obdobím, proto nezapomínám na včasnou výměnu pneumatik. Používám letní a zimní, protože vím, že správným používáním se toto střídání rozhodně vyplatí.

Dobré jízdní vlastnosti jako základ

K hitům posledních let patří celoroční pneumatiky. Je však univerzálnost dobrým řešením? Všude najdete klady a zápory, není tomu jinak ani u vybavení pro vozy nejrůznějších modelů. Jistě, pořízení jedné sady uspoří finance. V případě opotřebení budu na tom lépe, než kdybych celý rok jezdila na zimních. Nemusím bedlivě hlídat počasí, kdy už se konečně teploty ustálí nad nebo pod sedmi stupni Celsia, což je limit pro výměnu letních a zimních druhů. Pneumatiky na zimu budou ale ve výsledku mnohem spolehlivější, pokud si je seženu v dobré kvalitě. Vždy počítám s kratší brzdnou dráhou v porovnání s celoročními, které budou spíše vyhovovat řidičům, kteří nenajezdí moc kilometrů a na cesty se vydávají jen nárazově.

Pár tipů na zimní pneumatiky

Nasadit nové pneumatiky odborně zvládnou v každém dobrém autoservisu. Každopádně jde o úlevu, když člověk nemusí kontrolovat, jestli vše zvládl perfektně a nic neupadne během jízdy. Když si chci užívat parádní jízdy v prémiovém sportovním automobilu, volím zimní pneu Continental WinterContact™ TS 860 S, které vynikají spolehlivostí během zimy. Mohou se chlubit nejlepším brzdným výkonem, skvěle jezdí na sněhu a nejvyšší přesnost řízení obstarává výborný handling na suchu. Speciální konstrukce trakčních lamel a vylepšené sněhové drážky se starají o lepší spojení se sněhem a přilnavost. Kompaktní automobily a vozy střední třídy ocení zimní pneumatiky Continental ContiWinterContact™ TS 850. Doporučuji je zejména pro mnoho inovativních technických vlastností. Určitě potěší kratší brzdná dráha na mokrém povrchu, nižší valivý odpor nebo celkově vyšší životnost.