Vše, co jste chtěli vědět o garážových vratech

Garážová vrata jsou tím prvním, čeho si na domě s garáží všimnete. Zaujímají velký prostor a v nabídce najdete široký výběr vrat, které dokážou uspokojit uživatele svými technickými a také designovými požadavky. Vyberte si garážová vrata na míru a propojte praktickou i estetickou stránku.

Jak se poznají kvalitní vrata

Kvalitu garážových vrat poznáte, jak vzhledem, tak cenou. Především ale bezproblémovým fungováním, díky němuž vás přesvědčí, že jste s výběrem nešlápli vedle. Vybírejte si firmy, které mají na trhu dlouholeté zkušenosti.

Správná volba

Garážová vrata si můžete vybrat z široké nabídky, která rozlišuje, jak tvar, tak zpracování, technologie, typ vrat a v neposlední řadě také materiál. Můžete si vybrat plastová garážová vrata, plechy a také materiály se speciálními vlastnostmi a dlouhou životností. Garážová vrata nejvyšší kvality jsou tvořeny ocelovým plechem, mají skvělé izolační vlastnosti a splňují tak ty nejnáročnější požadavky. Využít můžete také revoluční novinky, kterou je revoluce v designu garážových vrat. Společnost Kružík se může pyšnit unikátní technologií digitálního tisku na čelní plochu vrat využívající inkoustového tisku s vytvrzováním UV lampou.

Jak vrata vybrat

Nejen garáž, ale hlavně garážová vrata, která jsou dominantním prvkem, by měla ladit s celkovým charakterem celého bydlení. Vždy byste tak měli zvážit své prostorové a také dispoziční možnosti a vybrat garážová vrata podle vhodného materiálu, ceny a také způsobu otvírání. Na trhu existují garážová vrata křídlová, výklopná, sekční, rolovací a také posuvná- Mezi novinky pak patří kolekce UNICO, kterou navrhla zkušená designérka Iva Bastlová. Jedná se o 10 dekorů, které jsou pečlivě vybrány, aby zapadaly k moderní architektuře. Grafika nešokuje, ale zvýrazňuje prvek vrat. Některé dekory je dokonce možné barevně upravit, aby se dokonale hodily ke stavbě.

Typy garážových vrat

Pokud nevíte, jaká vrata vybrat, inspirujte se jednoduchými radami. Křídlová vrata jsou jednoduchá, zabírají sice více místa, ale je možné stavbu vyřešit chytře tak, abyste místo ušetřili. Výklopná vrata jsou ideální pro garáže s omezeným prostorem. Sekční garážová vrata se montují zevnitř otvoru, přičemž jednotlivé sekce jsou navzájem spojeny panty. Jejich pohyb zajišťují kolečka ve vodících drahách, které jsou umístěny po bocích garážového otvoru. Oblíbená jsou také rolovací vrata, která se srolují do navíjecího boxu umístěného nad otvorem.

Ať už vyberete jakákoliv garážová vrata, vždy volte kvalitu, spolehlivé služby a certifikované výrobky, které vám budou sloužit desítky let. Do bydlení a bezpečnosti svého majetku se nikdy nebojte investovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Auto-moto se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.