Svařovací zdroje a samostmívací kukly od českého prodejce

Řeklo by se, že svařování je relativně mladým procesem. Možná se budete divit, ale lidé svařovali už ve starověku. Touto metodou spojování kovů k sobě vyráběli zbraně i primitivní nástroje. Teprve až konec 19. století přinesl značný pokrok, kdy se začalo používat svařování plamenem a obloukové svařování. A moderní doba už je ve znamení používání plazmy ke svařování i elektronového paprsku.

Od kovářského svařování k invertorové svářečce

Na začátku bylo tedy kovářské svařování a výroba mečů. Dnes se ke svařování využívá také metoda třecího svařování, jež vznikla v 90. letech minulého století. Jak je patrné, pokrok ani v této době nijak nepolevil a stále je co zlepšovat. Nedílnou součástí práce svářeče je invertorová svářečka, která je malá, skladná a praktická. Svařovat lze díky ní pomocí svařovacího drátu tavitelného v ochranné atmosféře nebo drátu trubičkového i svařování elektrodou a metodou Lift TIG.

Samostmívací kukly

Při svařování je třeba dbát na bezpečnost práce. Stačí malá neopatrnost a člověk si může způsobit nepříjemný pracovní úraz, který ho na čas vyřadí z práce. A tak běžnou ochranou hlavy a zejména obličeje bývají samostmívací kukly. Mají elektronikou řízený průzor, který mění optickou propustnost podle intenzity osvětlení, jež způsobuje při sváření zapálený oblouk. Výhodou těchto kukel je, že se mohou používat také pro broušení. Oblíbenými značkami samostmívacích kukel jsou PANTER, PREDATOR nebo ROBOT.

Pantermax je tu pro vás

Nakoupit dobře ochranné prostředky pro práci svářeče můžete i na stránkách internetového obchodu Pantermax.cz, který se na tento sortiment zboží specializuje. Kromě bohaté nabídky samostmívacích kukel i invertorových svářeček získáte také expresní dopravu až k vám do firmy a k tomu český servis, který se vám o vaše přístroje postará, aby vám dlouho sloužily k vaší spokojenosti.