Ruská modrá kočka se zvídavým výrazem

Občas se pomazlit s kočkou, to je ten správný pozitivní náboj do života. Kdo ji doma nikdy neměl, nepochopí. Kočičí přítel se doporučuje na odbourání stresu. Opravdu to umí, to vám mohou potvrdit mnozí majitelé. A ani trochu nezáleží na tom, jaká kočičí plemena preferujete.

Kočičí chytrost a oddanost

Ruská modrá kočka patří k vyhledávaným plemenům pro svou chytrost a oddanost. Její povaha se hodně podobá psí. Velice dobře se učí různým kouskům, věčně je zvídavá a k člověku si vytvoří silné citové pouto. Její atleticky vyhlížející tělo je dost hbité. Jedná se o klidnou a přítulnou kočku, ale nedoporučuje se rodinám s malými dětmi, protože upřednostňuje klid a ticho. Jakmile k vám přijde návštěva, nebude si nikoho všímat, možná se raději i schová kamsi pod postel, aby ji nikdo nerušil. Určitě ji můžete doma chovat společně s jinými kočkami, snese se také se psy. Dávejte si však pozor, když vlastníte rybičky a menší hlodavce. Tento výborný lovec si s nimi lehce poradí. Mňoukají tiše, občas vystrkují drápky, ale ne nijak často. Co je bude určitě bavit? Když je naučíte aportovat, ale nebudou to zase dělat příliš často. Zvyknou si i na chůzi na vodítku.

Inteligentní a hravá kočka

Pokud se k vám domů nastěhuje ruská modrá kočka se svým typickým stříbřitým modro-šedým zbarvením, nezapomeňte jí pořídit pěknou výbavičku na hraní a skotačení, protože oplývá neskutečnou energií, kterou si občas potřebuje dost vybít. Nejrůznější chovatelské potřeby najdete na: https://www.prymus.cz, kde si vyberete z mnoha potřeb pro kočky a jiná zvířata. Doporučují se škrabadla o různých velikostech, kam si s oblibou vylezou. Hodí se i fontánka, kudy stále protéká voda. Zvládnete ji chovat i v bytě, ale sem tam ji potěší i procházky, aby se protáhla. Ideální volbou je oplocená zahrada, kde by se proběhla.