Reflexní vesty pro bezpečnost vašich dětí

Už jste to určitě mockrát zažili, že jste šli tmou v tmavém oblečení a občas jste si říkali, jak asi jste na té silnici vidět. Přiznejme si, že viditelní jste příliš nebyli. Není tedy divu, že od února 2016 platí povinnost nosit jako chodec reflexní prvek při pohybu na vozovce za snížené viditelnosti, jak je uvedené v novele zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu.

Buďte na sebe opatrní a opatřete si reflexní vestu

Jako reflexní prvek, kterým si zvýšíte svoji bezpečnost na silnici, můžete použít reflexní náramek na zápěstí. Jednoduše a pohodlně se nasazuje a můžete ho mít kdykoliv a kdekoliv s sebou. Pokud však chcete chránit svoje děti, možná by stálo za úvahu použít spíše reflexní vestu. Její výrazné světlé barvy a reflexní prvky jsou vidět opravdu velice dobře. Oceníte to zejména tehdy, kdy jde dítě samo do školy a přechází přechody pro chodce. Za šera, v dešti nebo v mlze může být i na přechodu dítě ohrožené vozidlem, když ho řidič přehlédne. Reflexní vesta tak zvýší bezpečnost vašich dětí v dopravním provozu, který je čím dál tím více hustší.

Bezpečnost i pro děti v mateřské škole

Velmi často si reflexní vesty pořizují pro své svěřence mateřské školy. Učitelky se pak nemusejí na vycházce s dětmi obávat, že by si je některý řidič nevšiml. Díky vestám jsou děti více chráněné, i když pochopitelně je na místě také bedlivá ostražitost jejich učitelky. Současné dětské reflexní vesty jsou vyráběné hned v několika vzorech a velikostech, jimž dominují syté barvy oranžová a žlutá a široké reflexní pruhy.

Díky veselým obrázkům si vesty děti oblíbí

Nemusíte se bát, že by se dětem reflexní vesty od firmy Altima nelíbily a nechtěly v nich chodit. Některé totiž mají na sobě veselé obrázky zvířátek, které se dětem určitě zalíbí. Je libo kočičku, kuřátko, medvídka, pejska nebo včeličku? Stačí vybírat podle toho, co se vašemu dítěti bude více zamlouvat.