Recenze nejen domácích spotřebičů

Ačkoli se to někomu může zdát být směšné, výběr pračky není vůbec jednoduchou záležitostí. A to především pro ženy, které mnohdy nerozumí všem těm technickým specifikacím. Přesto je právě pro ně pračka nepostradatelným pomocníkem. Děti s manželem často ani netuší, jakým kouzlem se čisté prádlo dostává zpátky do jejich skříní, zatímco maminka by bez pračky trávila celé víkendy v gumových rukavicích a drhla by nekonečný počet košilí, triček a párů ponožek. Naštěstí už ženy nemusejí vybírat domácí spotřebiče na slepo, ani se spoléhat na erudované rady mužů, kteří ovšem často pračku neumějí ani zapnout.

Co má pračka umět

Než se budete poohlížet po portále s recenzemi praček, rozmyslete si, co vlastně od své pračky potřebujete. Objem bubnu vybírejte podle toho, pro kolik lidí perete. Jste-li jen tři, rozhodně vám bude stačit menší buben, který pojme 5 kg prádla. Pro větší rodinu by ale bylo vhodné zvolit pračku, která vypere až 13 kg oblečení najednou. To se hodí i pro praní ložního prádla. Do rodiny alergiků, ale i do rodiny s malým miminkem, se hodí pračka s antialergickým programem. V tomto případě ale zvažte i pořízení kombinace pračky a sušičky.

Testado.cz

Víte-li již, jaké parametry má pračka splňovat, zadejte je například do srovnávače testado.cz, kde naleznete recenze pračekrecenze praček se sušičkou. Webová stránka je velmi šikovně udělaná, je přehledná a výběr nejlepší pračky vám jistě usnadní. Jen ještě malé, ale důležité upozornění – nezapomeňte zkontrolovat, zda se vám vybraná pračka vejde na určené místo. Není většího zklamání, než když nově pořízený pomocník „o fous“ nepasuje mezi vanu a umývadlo.

Testado.cz se neomezuje jen na velké domácí spotřebiče, ale poradí vám i s výběrem telefonu. Ať už dáváte přednost klasice, nebo jste fanda nejmodernějších chytrých telefonů, recenze mobilů vám jsou zde plně k dispozici. A nezáleží na tom, vybíráte-li nejlepší mobily pro sebe, pro svého partnera nebo pro své děti.