Prožijte léto aktivně!

Léto se blíží a spolu s ním i čas prázdnin a dovolených. Mnoho z nás už se těší, jak konečně vypne od každodenních povinností, odpočine si od práce a načerpá novou sílu a energii. Už se vidíme, jak se válíme někde na lehátku na pláži s koktejlem v ruce. Relaxovat se ale dá i aktivně.

Aktivní dovolená

Termín aktivní dovolená může mnohým připadat jako nesmysl. Jiní si ale zase bez pohybu své volno vůbec nedokážou představit a pouhého ležení na pláži se přímo děsí. Léto nabízí celou řadu možností, jak trávit volný čas. Rozhodně si nepředstavujte žádné turistické pochody, které vás zničí. Spíš se jedná o takovou sportovní relaxaci. Stále více totiž přibývá lidí, kteří chtějí na dovolené zažít zajímavé věci a vidět víc než písečnou pláž u hotelu.

Pěší turistika

Turistické zájezdy jsou zaměřené na pobyt v přírodě a poskytují široké možnosti pěší aktivity. Vypravit se můžete na jednodenní výlety a túry nebo na vícedenní putování. Z bohaté nabídky si díky pestré škále náročnosti vyberou jak zkušení horalé, tak i zdatní senioři. Turistiku můžete spojit také s dobrodružstvím v podobě netypického programu. Tak, přibalte do batohu pohodlné boty a vhodné turistické oblečení a vydejte se vstříc novým zážitkům.

Vodní turistika a rafting

Vodní turistika patří k čím dál oblíbenějšímu druhu zájezdů. Na své si přijdou všichni, ať už se jedná o začátečníky, rodinky s dětmi nebo zkušené vodáky a milovníky adrenalinu. Plout můžete na pohodových kanoích na vlídných řekách nebo na raftech sjíždět horské řeky s divokými peřejemi. Večer si pak odpočinete a načerpáte energii třeba posezením u praskajícího ohně.

Cyklozájezdy

O Češích je známo, že jsou to milovníci rekreační cyklistiky. Kolo si s sebou berou na dovolenou čím dál častěji. Kromě poznávání zdejší krajiny na něm vyráží objevovat i krásy trochu vzdálenější. Cyklistické trasy vedou kolem přírodních u kulturně zajímavých míst, přes hory i údolí, kolem jezer i podél divokých řek. Vybírat můžete od nenáročných cyklistických pobytů, které jsou vhodné pro celou rodinu, až po zájezdy zaměřené na horská kola pro ty nejzdatnější bikery. Tak, přibalte cyklistickou helmu a vydejte se poznávat svět v sedle kola!