Proč poslouchat při sportu hudbu? Cvičení pak bude mnohem efektivnější a bude vás více bavit!

Hudba je úžasná. Působí na psychiku, podvědomí a dokáže v lidech vyvolávat nejrůznější emoce při jakékoliv činnosti. Ať už běháte, jezdíte na kole či kolečkových bruslích nebo jen cvičíte v posilovně, se správnou hudbou vám fyzická aktivita lépe uběhne a na konci se budete cítit o mnoho lépe.

Krásná do plavek zábavnou formou

O oblibě hudby u cvičení mluví i fakt, že tanec, aerobic či zumba jsou jedny z nejpopulárnějších cvičebních metod vůbec. Mnohé studie potvrzují, že poslouchání hudby, která je dynamická a veselá, vede ke zlepšení sportovního výkonů až o 15 %. Pokud vás tedy cvičení moc nebaví či nejste vyloženě sportovní typ, muzika vás může nabudit, zlepšit efektivitu cvičení a zároveň vás motivovat k lepším a delším výkonům. Stimulace hudbou je také spojena s náladou, která při sportování i po sportu zůstává. Cvičení totiž samo o sobě podporuje produkci serotoninu a hudba tvorbu hormonu štěstí umocňuje. Navíc, mozek si časem fyzickou aktivitu spojí s poslechem hudby, který je příjemný, a bude si tuto aktivitu chtít častěji opakovat. Hudba také zvyšuje koncentraci, a to zejména rytmem. Pokud se budete hýbat v rytmu písně, kterou zrovna posloucháte, je větší šance, že u cvičení vydržíte déle a udržíte si tempo. Výhodou je také, že vám to pomůže správně a pravidelně dýchat, což je při cvičení klíčové.

MP4 přehrávač, který bude vaším ideálním parťákem

K poslechu hudby budete samozřejmě potřebovat přehrávač, a to ideálně takový, který vás nebude omezovat v pohybu. A takový je i MP4 přehrávač Orava MX-16G, který se může pochlubit nadčasovým sportovním designem a velkým barevným displayem. Díky malým rozměrům se snadno vejde do kapsy nebo si jej pomocí pásky, která je součástí balení, můžete upevnit na ruku. Gumové pouzdro přehrávač chrání před nárazem a nečistotami. Integrovaná paměť činí 16GB, které můžete doplnit paměťovou kartou microSD. Vestavěná baterie vám na jedno nabití vydrží až 7 hodin, což je dostatek času, které můžete k cvičení využít.

Pokud vás MP4 přehrávač Orava MX-16G zaujal, najdete jej na www.orava.info.