Také nenávidíte tu otravnou činnost, kdy musíte při příjezdu domů vysednout z auta, odemknout si bránu a zase nasednout do auta, abyste zaparkovali? Není komfortnější pořídit si příjezdovou bránu, která by se otevírala sama po stisknutí tlačítka na dálkovém ovladači? Pokud po nové příjezdové bráně pokukujete i vy, dáme vám dnes pár rad a tipů na to, kterou příjezdovou bránu k vašemu domu či garáži vybrat.
Posuvné brány
Pokud máte na vašem pozemku dostatek místa, můžete si dovolit posuvnou bránu, která je náročná na dostatek prostoru na boční straně vjezdu. Posuvná brána vyžaduje kolejnici, po které se brána pohybuje. Vhodné je ji umístit do betonového základu brány, někdy však budete muset kolejnici automobilem přejíždět. Posuvné brány jsou opatřeny řídící jednotkou, bezpečnostním majákem a nadzemním pohonem. Tento typ brány se hodí všude tam, kde by byl problém s otevíráním křídlových bran.
Posuvné brány se dělí na pojezdové, které jezdí bočně na kolečkách po kolejnici, a samonosné, které jsou nosnou konstrukcí a pohonem vyneseny mimo průjezd a neobsahují tedy kolejnici.
Křídlové brány
Dalším typem vjezdové brány je křídlová brána. Ta je vhodná pro pozemek, který nedisponuje dostatkem volného místa na boku, do kterého by se mohla brána posouvat. Abyste na váš pozemek mohli umístit křídlovou bránu, musí být průjezd vodorovný, nikdy nesmí terén stoupat. Vybrat si můžete z nabídky jednokřídlých nebo dvoukřídlých bran.
Jednokřídlé brány se hodí do míst, kde není dostatek prostoru pro dvě křídla a kde nám stačí menší šířka průjezdu. Dvoukřídlá brána je potom lepší do větších prostor. Váha se díky dvěma křídlům více rozloží a pohon pro křídlové brány a panty jsou méně namáhány.
Zpříjemněte si život koupí příjezdové brány, která vám ušetří mnoho sil a často i nervů. Stačí si vybrat takovou, která co nejlépe padne do vašeho terénu.