Předsudky odhoďte stranou. Neposlouchejte druhé. Plastika prsu je možnost pro každou z nás

“Copak nemáš co s penězi, že jdeš na plastiku?” Frázi tohoto typu už jistě slyšelo mnoho z nás. A nalijme si čistého vína – nic příjemného to zrovna není. Přestože obor plastické chirurgie již nějakou tu dobu brázdí odvětví zdravotnictví, častokrát bývá terčem předsudků. A přitom k tomu neexistuje žádný relevantní důvod. Plastika prsu se v dnešní době řadí mezi skutečně rutinní zákroky, a to jak z hlediska kosmetického, tak zdravotního. Nedejte na řeči druhých. Chcete-li plastiku podstoupit, nečekejte. Nová prsa vám dodají sebevědomí, duševní spokojenost a vrátí vás do dob mladých let.

“Plastika je rozmazlenost, vymoženost pro bohaté,” jak mnozí mylně tvrdí

Centra, kliniky, či jiná zařízení plastické chirurgie jsou už léta označována jako místa pro ‘boháče.’ Kolují o nich různé zvěsti a dohady, a to nejčastěji poněkud neblahého původu. “Kolik peněz se tam asi denně protočí? Co za to ti doktoři berou? Kde na to ti lidi vezmou?” A tak dále. Nic pěkného. Nejlepší je to jedním uchem poslechnout, a druhým hned vypustit. Takové výroky ve většině případů nebývají ničím opodstatněné. Jeden by i řekl, že to z lidí mluví něco nepěkného, jako třeba závist. Nedává proto smysl se jimi zabývat.

Centra plastické chirurgie jsou inovativní a věrohodné instituce, ve kterých vykonávají práci profesionální zdravotníci. Veškeré plastické zákroky, včetně již zmiňované plastiky prsu, jsou bezpečné a není třeba se ničeho obávat. Na klinice plastické chirurgie bývá o pacienty postaráno stejně náležitě, jako v jakémkoli jiném zdravotnickém zařízení. Jakékoliv předsudky či pomluvy vypusťte z hlavy, a raději důvěřujte odborníkům.

Zvětšení, zmenšení, modelace. Plastika prsu poskytuje řadu služeb

Když se řekne plastika prsu, většině z nás se jistě jako první vybaví zvětšení prsou. Ono je to i docela logické. Prvotní význam plastiky prsu skutečně znamenal jejich zvětšení. To až postupem doby se začaly uplatňovat i jiné typy zákroků, kterých dnes existuje celá řada. Přibližme si ty nejžádanější z nich:

Augmentace

Neboli zvětšení prsou. Tento typ zákroku, ve většině případů, probíhá za pomoci silikonového implantátu. Certifikovaných implantátů je k dostání mnoho, a to v různých tvarech či materiálech. Finální rozhodnutí o jeho typu určuje lékař, a to na základě kapacity samotné pacientky.

Redukce

Jinými slovy zmenšení prsou. Pro tento zákrok se ženy rozhodují jak z kosmetických, tak především ze zdravotních důvodů. Nadměrné poprsí může způsobovat další zdravotní problémy, jako je například přílišná zátěž páteře nebo chronické migrény.

Mammaplastika

Jinak také modelace prsou. Modelace, neboli úprava poprsí se řadí mezi dosti časté zákroky. Jakmile žena není spokojena s tvarem svých prsou, mammaplastika se nabízí jako ideální řešení.

Hymenoplastika

Jinak také operace vpáčených bradavek. Vpáčené, neboli ploché bradavky jsou jednou z poměrně běžných deformací lidského těla. Při tomto jevu nevystupují bradavky nad prsní dvorec tak, jak by tomu mělo být. Hymenoplastika tento problém obratně řeší, a to pomocí jediného zákroku.

Přemýšlíte nad plastikou prsu? Zkuste jednu z českých certifikovaných klinik

Klinik zabývajících se plastickou chirurgií najdete v naší zemi opravdu požehnaně. Nejvíce štěstí budete určitě mít v hlavním městě, kde má mnoho klinik své hlavní sídlo. Ale neprohloupíte ani na jiných místech. Na plastiku prsou jsou náležitě vybaveni všude, o to se strachovat nemusíte.

Jaký je váš názor na plastickou chirurgii? Podělte se!