Podpořte imunitu saunováním v pohodlí domova

Neustále se objevují nové a pokrokové studie dokazující účinnost a pozitivní vliv některých potravin či sportovních aktivit na lidský organismus. To, že je sauna prospěšná tělu i lidské psychice ale věděli dávno před naším letopočtem Asiaté, kteří vynalezli parní lázeň. Následně se jejich zvyky dostaly až do oblasti dnešního Finska, jež se hrdě hlásí k počátkům saunování jako nejstarší formě koupele na světě. Letitý proces změn a inovace nám dnes umožňuje využívat hned několik druhů saun, a to včetně praktické infra kabiny vhodné pro domácí relaxaci a odpočinek.

Sauny infra pro vaše zdraví

Infrasauny se podstatně liší od klasických teplovzdušných a horkovzdušných saun v mnoha parametrech. Infra sauna totiž nabízí nízké stupně, pouze okolo 30 až 50, a umožňuje tak pravidelnou návštěvu i několikrát během jednoho týdne. Infrakabina je navržena k pohodlnému sezení, protože záření putuje horizontálně a nejlépe účinkuje při rovnoměrném rozptylu tepla. Infrazářič najdete v oblasti zad, ale též nohou a po stranách mobilní sauny. Zatímco v saunách, kde teploty šplhají ke 100 stupňům Celsia či více a dochází zejména k vylučování vody z těla, infrasauna se může pochlubit zároveň odvodem tuků a škodlivin. Navolíte-li si nižší teploty ve své domácí sauně, může vám červené světlo posloužit k prohřátí svalů před cvičením.

Viditelné účinky zaručeny

Prakticky okamžitě návratnou investici představuje infrasauna na míru, zhotovená přesně podle vašich představ či dostupných rozměrů. Ať už se rozhodnete pro klasickou modelovou infra kabinu s určitým počtem míst k sezení anebo dáte přednost atypickému řešení, vždy se dočkáte rychlých výsledků při pravidelném používání. Výrazně se sníží svalové napětí a zmírní bolest zad, nohou či krční páteře. Při navolení vhodné teploty dojde k stimulaci krevního oběhu, zlepšení prokrvení kůže a na pohled i dotek zlepšení elasticity pokožky. Ženy potvrdily zmírnění projevů pomerančové kůže a mužům vyhovuje hřejivé záření v kombinaci se silovým tréninkem a následným ochlazením. Nákup by měly zvážit i lidé s problematickou pletí, trpící ekzémy či bojující s popáleninami a oděrkami. Návštěvy infrasauny se nemusí obávat ani lidé s vysokým krevním tlakem.

Jestliže od domácího saunování čekáte maximum, prohlédněte si luxusní infrasauny vyrobené z nejkvalitnějších materiálů. Tato prémiová řada splňuje požadavky náročných klientů a současně slouží jako dekorační prvek v interiéru, jemuž dodává punc přepychu.