Podílové fondy jako investice na důchod

Vhodné investice hledá většina z nás. Každému se samozřejmě hodí nějaká ta koruna navíc. Poměrně oblíbenou záležitostí poslední doby jsou podílové fondy. Ty lákají široké spektrum zájemců a označují se i jako vhodný prostředek, kterak investovat peníze na důchod. Většina lidí asi nechce zůstat v důchodovém věku bez peněz, takže podílové fondy berou jako vynikající investici.

Stoupající obliba podílových fondů

V České republice patří podílové fondy k nejčastěji využívaným možnostem zhodnocení financí. O tomto faktu svědčí, že Češi mají v podílových fondech naspořeno 432 miliard korun. V roce 2016 přiteklo 50 miliard, což jasně vypovídá o stále se zvyšující popularitě podílových fondů. Řada lidí si je oblíbila jako poměrně příjemnou možnost, jak zhodnotit peníze a neriskovat přitom příliš. Této investice se není třeba bát.

Investovat lze již s pár stovkami

Někdo by si mohl říci, že nemá peněz nazbyt, takže nemůže investovat. To však většinou nebývá pravda, protože začít můžete i s menšími investicemi. V zásadě se dá investovat do fondů již od několika stovek korun za měsíc. Fondů je skutečně mnoho – široká nabídka zahrnuje konzervativní fondy i fondy, které investují do akcií.

Využijte srovnávač, který hodně pomůže

Vhodný fond si může najít úplně každý, jenže ne všichni mají představu, kam investovat. Pro lepší orientaci se dá využít služeb speciálního srovnávače, který pomůže najít to, co hledáte. Jeden z těchto srovnávačů najdete i na webu MítVíc.cz, kde stačí zadat jen několik základních informací, které vyjadřují, s jakým cílem investujete. Díky doporučení najdete vhodné fondy, jež odpovídají Vašim cílům. Na webových stránkách MítVíc.cz navíc najdete celou řadu užitečných informací a zajímavé čtení, které je doplněno o podcasty na téma investování.