Plastové sudy k různému využití

Plastové nádoby mají rozličné použití, a především je ocení lidé, kteří se zabývají různými průmyslovými a zemědělskými obory. Kdo by někdy neřešil, kam nalije větší množství nějaké tekutiny? Sudy a barely se vždy hodí! 

Sudy s vysokou kvalitou

Ano, uchovávání tekutého obsahu v kvalitních barelech a sudech s víkem je maximálně praktické. To vše však pouze za předpokladu, že se jedná o výborně zpracované modely, které i v nepříznivém prostředí vydrží dlouhou dobu bez poškození. Plastové sudy se zhotovují z polyetylénu o vysoké jakosti (HDPE) a většina nabízených výrobků splňuje certifikaci na ATEST pro styk s potravinami. Od sudů očekávejte, že mají chemickou odolnost, jsou netoxické a do nich ukládané potraviny do sebe neabsorbují žádný zápach. Ze sortimentu si snadno vyberete vyhovující objemy. Vyrábějí se v objemech od dvaceti litrů až po 220 l. K nejžádanějším se řadí barely o padesáti litrech, kde se uchovává hlavně pitná nebo dešťová voda. K výhodám patří, že strany obsahují rukojeti, aby byla maximálně zlepšena a usnadněna manipulace. Nechybí ani plastové víko, aby ochránilo před vylitím a případným znečištěním z okolního prostředí. 

Sudy pro domácí i komerční využití

Různě velké nádoby z plastu se hodí zejména zahrádkářům, kteří si do nich chytají dešťovou vodu stékající z okapů, aby ji následně použili na zalévání zahrádek. Dále je poptávají laboratoře, průmyslové podniky na chemikálie a těkavé látky, nebo jde o dobré zásobníky krmiva. Nelze zapomenout na plastové sudy na kvas, který se uvnitř skladuje bez problémů po potřebnou dobu. Z kvasných nádob se preferují ty o objemu padesát nebo 120 l. Na výběr jsou modely v mléčné či v zelené barvě. Bezpečný převoz kvasu, pálenky, vody a jiných látek probíhá lépe pomocí šroubovacího těsnícího víka s uzávěrem s širokým hrdlem.