Pánské košile – elegance a styl, který jen tak z módy nevyjde

Pánské košile jsou doplňkem jakéhokoliv outfitu. Toužíte-li po formálním nebo ležérním stylu, košile vám vždy poslouží skvěle. K džínům vypadají pohodlně, k černým upnutým kalhotám zase vkusně a trochu vášnivě, s kravatou zcela formálně. Pokud se chcete obléknout ve stylu nedbalé elegance, je košile a sportovní sako ideální kombinace. S bílou košilí ve smokingu budete vypadat reprezentativně a naprosto slušivě, kdežto se sportovním sakem budete v košili působit mladě a plní života. Podle módních návrhářů by měl mít každý muž ve své skříni alespoň jednu bílou košili pro jakoukoliv příležitost, dozvídáme se v tomto článku – ta se hodí jak na společenské akce, tak na pohovor do práce. Jak vidíte, košile je multifunkčním prvkem každého šatníku.

S čím vším je možné košili kombinovat?

 • S motýlkem
 • S kravatou
 • S rozhalenkou
 • S tričkem
 • Se sportovním sakem
 • Se smokingem
 • S frakem

Košile nosí muži už někdy od poloviny šestnáctého století. Jak již můžeme čekat, byly vymyšleny v Paříži, která byla vždy centrem módy, designu, umění a architektury. Košile byly odjakživa viděny jako elegantní a formální doplněk na nejrůznější společenské události, což jim vydrželo dodnes. Dnes se bílá košile hodí pro jakoukoliv příležitost – to platí jak pro muže, tak i pro ženy, jak se dozvídáme tady.

Pánské košile

Pánské košile – kdy zvolit ležérnost a kdy formálnost?

Nejste si jisti, kdy zvolit pro společenskou událost volnější styl s rozepnutou košilí a kdy raději volit kravatu? Při jaké příležitosti byste měli ke košili zvolit motýlka? Poradíme vám, jak na to.

 • Košile a motýlek

Tato kombinace se hodí na plesy, do tanečních a na svatby, případně na pohřby. Ideálně volte černou košili a černého motýlka, ale klasická kombinace nám velí zvolit sněhobílou košili a černého motýlka. Vyhněte se červeným košilím, ty se hodí pro jižanské typy a mafiány. Bílá košile a motýlek se hodí do opery, na koncert filharmonie nebo na již zmíněnou svatbu.

 • Košile a kravata

Ideální na ples, společenské večírky, které píší na pozvánkách black tie. Jak se vypořádat se společenskou akcí, která požaduje dress code, to si můžete přečíst v tomto článku, který také doporučuje, jaké košile se pro takovou příležitost nosí.

 • Košile a tričko

Vezměte si na sebe tričko a krátkým rukávem a košili, budete vypadat pohodářsky, uvolněně a sympaticky. Tento vzhled je ideální do baru i na posezení s přáteli, ale také na méně formální akce nebo do kanceláře.

 • Košile a sportovní sako

Polo formální, ideální do práce nebo na univerzitu, případně pokud máte jednání s úřady. Jste částečně formální, což umocňuje vaši profesionalitu. Košile pod sakem ukazuje, že jste vážný a umíte si prosadit svou. Sportovní sako ale ukazuje na fakt, že jste praktický a všechno umíte vyřešit lidsky a dá se s vámi jednat, jelikož se nad nikoho nepovyšujete.

Košile jsou hitem sezony, kterému podlehnete

Máme mnoho druhů košil – například ty barevné. Nosí ji všechny věkové kategorie. S létem přichází vlna nápadných košil, jelikož jsou volné, vzdušené, lehké a výrazné. Čím barevnější, tím lepší, tvrdí stylisti i módní policie. Ženám se barevné vzory na mužích líbí, protože to znamená, že si umějí užívat života, jsou trochu volnomyšlenkáři, mají rádi dobrodružství a legraci, i kdyby si ji museli udělat sami ze sebe.

Pochlubte se postavou

Troufněte si na rozepnutou košili (bez trička pod ní)! Ženy milují, když se mohou kochat mužskými hrudníky a bříšky. Pokud se na to necítíte, vezměte si pod košili tričko, ovšem pozor – mělo by být jednobarevné, pokud máte barevnou košili. A zase naopak, pokud máte jednobarevnou košili, tričko pod ní by mohlo být barevné, ale jenom v případě, že košili nosíte rozepnutou. Je to styl, který je na léto ideální. Nejlépe vypadá na pláži, ovšem i v letních barech bude vypadat skvěle.

Výrazné košile můžete nosit i do práce, ale tam si dávejte pozor na jejich barevnost. Lepší je držet se při zemi a příliš nepobuřovat kolegy a zaměstnavatele moc veselými barvami. Držte se světlých barev, nebo jednobarevných košil s nenápadným vzorem – těmi nikoho neurazíte.

Příspěvek byl publikován v rubrice Móda se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.