Pánové, vyberte si prádlo podle toho, co jdete dělat

Pánské spodní prádlo má mnoho různých střihů a ne všechny se hodí pro každou aktivitu. Abychom se tak vyhnuli otlačeninám nebo nepříjemnému pocitu při nošení, je dobré vybírat prádlo s ohledem na to, jakou aktivitu se chystáme provozovat.

Ženy to mají přece jen jednodušší, i když i dámské spodní prádlo má mnoho variant a střihů. Na sport se hodí bezešvé a sportovní kalhotky klasického střihu, ale stále oblíbená jsou i tanga nebo kalhotky s nohavičkou. U mužů by mělo prádlo být také oporou pro intimní partie, a to zvlášť při sportu. Proto může výběr toho, co si vzít pod oblečení, souviset právě s tím, jakou činnost jdeme dělat a také s tím, co si na spodní prádlo oblečeme.

Na sport nebo do kina

V současné době můžeme vybírat především ze tří nejoblíbenějších střihů. Boxerky a trenýrky s nohavičkou a nestárnoucí slipy bez nohaviček. Každý střih má své pro a proti a může být vhodnější pro určitou aktivitu. Základním kritériem by ale vždy mělo být to, v čem se cítíte pohodlně a co vyhovuje vám. Boxerky obepínají tělo, poskytují dostatečnou oporu, mívají tvarovaný rozkrok a upnuté nohavičky, jsou tak skvělé na sport a pohyb. Také slipy kopírují tvar těla a dobře drží, nemají nohavičky a mohou některým mužům přijít jako zastaralé, opak je však pravdou. Slipy jsou nestárnoucí klasika, na kterou nedá dopustit mnoho generací mužů a právě sportovci si toto prádlo oblíbili nejvíce. Drží vše na svém místě, nikde nepřekáží a je téměř neviditelné i pod bílými kalhotami. Naopak více volnosti nabízí trenýrky s pohodlným volným střihem a širokými nohavičkami, které jsou vhodné pro klidový program nebo běžný den. U trenýrek si musíme dávat pozor na výběr správné velikosti, častou chybou je větší velikost a s tím spojené mačkání látky třeba pod kalhotami, což může způsobovat otlačeniny nebo podráždění kůže.

Ideální je tak na sport vybírat spodní prádlo upnutějšího střihu, které dokáže i během pohybu poskytnout dostatečnou oporu a pro klidnější program volný střih. Záleží však vždy na každém, čemu dává přednost a v čem se cítí nejlépe.