Paletové a vysokozdvižné vozíky a kladkostroje příjemně zjednodušují práci

Kdo by si kdy pomyslel, že budeme jednou nakupovat na internetu. Když proběhla Sametová revoluce, byl internet u nás teprve v plenkách. A uběhly tři desítky let a náš život se hodně od té doby změnil. Ovládají ho nejen sociální sítě, ale také rozvoj techniky. Kamenné obchody stále mají své místo ve světě nakupování, čelí však velké konkurenci e-shopů. A s tím souvisí také logistika a přeprava zboží a s tím spojené skladové hospodářství a pomocníci, kteří ulehčují práci. Třeba právě paletové a vysokozdvižné vozíky nebo kladkostroje. 

Paletové vozíky pro přepravu zboží

Základní podmínkou dobrého internetového prodejce je mít zboží kvalitně zabalené, aby během přepravy nedošlo k újmě. Pro některé druhy zboží se používá paletová přepravy, jež zjednodušuje celý logistický proces. Zboží uložené na paletách se snadněji převáží i skladuje. Paletové vozíky jsou pak nedílnou součástí vybavení každého přepravce, s jejich pomocí může palety naložit i vyložit z nákladního vozidla bez větší námahy. K jejich hlavním přednostem patří dlouhá životnost, vysoká odolnost i jednoduché ovládání. Kromě toho jsou snadné na údržbu a jsou schopné přepravit najednou stovky kilogramů.  

Elektrické vysokozdvižné vozíky do skladů

Ve skladovém hospodářství je třeba mít k ruce pomocníky, kteří práci ve skladě ulehčí. Patří k nim i elektrické vysokozdvižné vozíky značky TOR. Pracuje se s nimi rychle a efektivně. Jsou praktické a k přesunu materiálu z místa na místo nevyžadují vyvinutí fyzického úsilí obsluhy. Bez nich by práce ve skladě byla mnohem náročnější.

Kladkostroje do autodílen a průmyslových provozů

K základní výbavě autodílny, stolařství nebo průmyslových montážních hal patří určitě kladkostroje. Pomáhají zvednout těžká břemena do výšky bez vynaložení velké práce. Ulehčují činnost opravářům. Existují i varianty pro prostory bez přístupu k elektřině, takže si vybrat může každý dle svých potřeb. Velmi příjemným bonusem je jejich snadná údržba nevyžadující velké náklady.