Opravy traktorů Zetor svépomocí

Žádný zemědělec a farmář se bez spolehlivého traktoru neobejde. I přes velkou nabídku a konkurenci zahraničních výrobců traktorů a zemědělské techniky se traktory Zetor těší velké oblibě mezi většími i drobnými zemědělci, kteří na ně nedají dopustit.

Traktory Zetor jsou rovněž důležitým vývozním artiklem České republiky. Podařilo se jim proniknout na zahraniční trhy, takže je můžeme spatřit na polích v Německu, Polsku, na Slovensku, ale i za mořem, zejména ve Velké Británii nebo Spojených státech.

Léty prověřená kvalita

Unifikované modely traktorů Zetor se na polích začaly objevovat v padesátých letech a od té doby prakticky nezmizely. Stále jsou totiž zejména menšími zemědělci plně využívány, neboť díky pravidelné údržbě a výměně opotřebovaných náhradních dílů bez problémů plní svou funkci bez nákladných oprav a nutných návštěv autorizovaných servisů.

Snadná údržba pro dlouhou životnost

Jednou z nesporných výhod traktorů značky Zetor je velmi dobrá dostupnost náhradních dílů. S tím souvisí i poměrně nenáročné opravy, které zvládne téměř každý. Oprava traktoru bez svépomocí navíc ušetří čas, což může být zejména v plné sezóně velmi potěšující. Stačí trocha technické zručnosti a kvalitní náhradní díly, které mohou být pro Zetor. Nedocenitelná je také uživatelská příručka, která upozorní na odlišnosti mezi jednotlivými modely.

Dobře dostupné náhradní díly

V porovnání s jinými výrobci se traktory Zetor vyznačují nejen snadnou údržbou, ale také širokou nabídkou náhradních dílů, včetně dílů pro starší modely. Právě to totiž představuje mnohdy největší překážku pro opravy traktorů svépomocí.

Nutno podotknout, že se nemusí jednat výlučně o originální náhradní díly. Neoriginální díly totiž v kvalitě nijak nepokulhávají a navíc je možné pořídit je za zlomek ceny. Tím se náklady na údržbu a opravy ještě sníží. Dobrou zprávou je, že náhradní díly hodící se pro Zetor jsou k dostání i pro ty nejstarší traktory, které z našich polí pomalu mizí.