Navraťte svému obličeji mládí!

Stárnutí je přirozené. Mezi ty nejviditelnější projevy patří stárnutí obličeje. Kůže se povoluje, poklesne, ztrácí svou elasticitu a začnou se tvořit vrásky. Naštěstí moderní medicína si s tímto problémem dokáže hravě poradit a vy tak můžete i v pokročilejším věku hýřit krásou a mládím. Pokud i vy jste jednou z těch, které vyhlásily stárnutí válku, máte před sebou několik možností, jak tento proces výrazně zpomalit.

Facelifting

Obličej je většinou první věc, které si na člověku všimnete. Malé vrásky či nedokonalosti se dají vyřešit kvalitními krémy, ovšem postupem času se prohlubují a je potřeba je řešit jinak. Radikálněji. Ideální metodou jak zastavit a vrátit čas, je plastika obličeje – facelift. V podstatě se jedná o vypnutí kůže na obličeji a v oblasti krku. Odstraní se vrásky, povislá kůže i tzv. „syslí tváře“.

Jak přesně zákrok probíhá? Operace probíhá v kombinaci lokální a celkové anestezie a trvá zhruba 2 hodiny. Při operaci se odstraní přebytečná kůže a vypnou se podkožní vazivové struktury. Následuje hospitalizace a potom následuje fáze hojení.

Operace očních víček

Při stárnutí se kůže povoluje i v oblasti očí a výsledkem bývají povislá oční víčka, která mohou padat na oči, či vytvoření tukových váčků pod očima. Tento stav nejen, že není esteticky v pořádku, ale také může způsobovat špatné vidění v důsledku převisu víček a z toho plynoucích zdravotní potíže.

Zákrok spočívá v odstranění přebytečné kůže a efektem je omlazení vašeho vzhledu.

Hospitalizace není nutná. Počítejte však s tím, že první den se v místě zákroku mohou objevit otoky či modřiny. Každý organismus je ale jiný a se zásahem tohoto typu se vyrovnává odlišně.

Kosmetické úpravy

Další zákroky z oblasti estetické dermatologie jsou například botulotoxinové injekce pro odstranění mimických vrásek, které vám rázem uberou pár let a dodají vašemu obličeji jiný výraz. Pokud vás trápí velké kruhy pod očima, i s tím si dokáží na klinice plastické chirurgie hravě poradit.

Záleží jen na vás, která partie je ta, která vás nejvíce trápí. Výsledkem není totiž nic jiného než znovu nabyté zdravé sebevědomí a mladistvý vzhled.