Moderní nábytek do dětského pokoje z lamina i z masivu

Jakmile malé dítě trochu odroste dětským plenám a začne jíst příkrmy, je také na čase začít uvažovat o jeho vlastním dětském pokoji. V ložnici rodičů nemůže spát stále, protože se musí naučit samostatnosti. Vybavit dětský pokoj nábytkem se na první pohled může jevit jako jednoduchá záležitost. Když se však do toho pustíte, zjistíte, že nevíte, pro co se nakonec rozhodnout. Je to dáno také tím, že nabídka kamenných prodejen i internetových obchodů je bohatá.

Masiv, nebo lamino?

Asi první na řadě budete řešit, jestli nábytek do dětského pokoje pořídíte v masivu, nebo lamina. Vše má své pro a proti. Masivní nábytek je přírodní, ale zase o poznání dražší. A děti jsou jako draci, neustále v pohybu a nehledí na to, jestli někde nábytek v zápalu hry neodřou či nepoškrábou. Lamino je výborným materiálem, protože je hodně odolné a zároveň dobře vypadá. Dnes už laminovaný povrch nejde snadno odlišit na první pohled od masivu. A kromě toho je nábytek z lamina podstatně levnější. Takže šetříte-li každou korunu, lamino jistě vyhrává.

Patrové postele, nebo raději jednolůžko?

Nemáte-li doma jedináčka, pak určitě řešíte, na jaké posteli vaše děti budou spát. Jestli jim rovnou pořídíte patrovou, nebo pro každého spíše jednolůžko. Hodně bude záležet na tom, kolik prostoru v dětském pokoji máte. Musíte-li s ním šetřit, pak patrová postel se nabízí jako jediné vhodné řešení. Výhodou je, že s ní získáte zároveň i nějaký ten úložný prostor navíc.

Dětský rostoucí stůl

Jakmile začnou děti chodit do školy, budou potřebovat svůj vlastní dětský stůl. Ten ostatně využijí ještě jako mateřskou školou povinné, protože si u něho mohou kreslit nebo vymalovávat, kteréžto činnosti jsou mezi dětmi velmi oblíbené. Děti rychle rostou a možná stojí za zvážení jim pořídit rostoucí pracovní stůl. U něho je možné výšku desky nastavit na odlišné hodnoty podle aktuální výšky dítěte. Zároveň některé stoly mají i sklápěcí desky, které lze sklopit pod různými úhly. Výrobci pamatují i na estetickou stránku věci, takže stoly pořídíte nejen v přírodním provedení, ale také v bílé, růžové nebo modré barvě.

Dětská křesílka s veselými motivy

Máte v dětském pokoji ještě zbytečné místo? Co takhle pořídit do něho dětské čalouněné křesílko Disney? Děti mají rády, když si mohou hrát na dospělé a dětská křesílka jim k tomu dávají příležitost. Jeho potah můžete vybrat podle toho, jestli máte kluka, nebo holku.