Masivní nábytek – investice na celý život

Už máte dost na první pohled nekvalitního nábytku, u něhož se děsíte prohýbání polic, olupování barvy či ošuntělého vzhledu, který působí ve vašem upraveném interiéru jako pěst na oko? Bohužel se najde stále se zvyšující procento prodejců, u nichž sice pořídíte cenově dostupný nábytek, ovšem efekt a způsoby použití zakoupeného zboží, jsou mnohdy limitovány jeho konstrukcí nebo kvalitou.

Proto se rozhodněte správně a investujte do nábytku s jistotou vysoké kvality provedení, použití jakostních materiálů a nadčasového vzhledu. Ať už máte rádi minimalismus a čisté linie anebo sázíte na romantický styl či klasiku, vybere si opravdu každý!

Dřevo jako základní stavební prvek

Dřevěné zboží, ať už hračky, nábytek anebo dekorace, zdobí prakticky každou českou domácnost. Někomu vyhovuje jeho přírodní vzhled, jenž dokáže přiblížit i v panelákovém domě kousek čisté přírody. Jiní dávají přednost originální struktuře, která je pokaždé jiná a zaručuje co kus, to originál. Před výběrem materiálů tedy můžeme s klidem konstatovat, že dřevo právem patří mezi jistotu, protože nezevšední, je barevně i tvarově stálé a svou neutralitou dokáže navázat na moderní i klasický styl interiéru.

Nábytek z masivu nemusí znamenat jen robustní kuchyňskou linku anebo postel, na kterou si opravdu nebudete mít strach ulehnout. Dřevěný nábytek přitom výhodně pořídíte třeba na zahradu. Pohodlná lavice, polohovací křesla, relaxační lehátko a samozřejmě masivní stůl nesmí chybět na žádné zahradě či terase.

Nábytek je samozřejmě ošetřen tak, aby vydržel i nápor nepříznivých povětrnostních podmínek a přitom jej jednoduše uskladníte třeba v garáži. Pravdou je, že právě zahradní nábytek vyžaduje pravidelnou péči a nátěry, které mu ovšem dodají opět původní vzhled novoty a dřevo oživí. Oproti plastovému nábytku se nemusíte bát, že by se barva dřeva vytratila nebo došlo k jeho poškození.

Jak se vám líbí rustikální styl?

Masivní nábytek je mylně spojován výhradně s rustikálním stylem. Ten pochází původně z francouzských a anglických venkovů a symbolizuje romantické bydlení s důrazem na kvalitní zpracování nábytku. Ovšem rustikální styl může být i moderně pojat a utvořit tak dominantu místnosti správným umístěním kvalitních kusů nábytku. Místnost, kde zaručeně takový nábytek vynikne, je pracovna nebo obývací pokoj.

V pokoji se sedací soupravou trávíme většinu času, sledujeme televizi a užíváme si odpočinek s rodinou a přáteli. Obývací pokoj je pro mnoho domácností centrálním místem setkávání všech členů rodiny, a proto by měl být navržen tak, aby měli všichni dostatek místa a zároveň místnost nepůsobila neplněným a kýčovým dojmem.

Zařizujeme obývací pokoj

Při zařizování obýváku byste neměli kromě koupě gauče zapomínat na pořízení obývací stěny. Dávno odzvonilo velkým, proskleným vitrínám a vysokým plným skříním, jež opticky zmenšovaly prostor. Jenže to, co je moderní a trendy právě dnes, nemusí být vůbec stylové za pár let. Chcete-li tedy investovat peníze do jakostního nábytku a přitom se nestrachovat, že vyjde za pár let z módy, je masivní nábytek ideální volbou.

Malometrážním obývacím pokojům budou slušet světlé kusy nábytku s bez zbytečných polic. Naopak máte-li doma dostatek místa a můžete si diktovat, sáhněte po něčem neobvyklém, co uchvátí na první pohled každou návštěvu i vás samotné. Elegantní a velmi praktický je nábytek tvořený několika kusy nábytku, jež dohromady vytváří pověstnou stěnu a přitom se dají kdykoliv jinak ustavit či prohodit. Skříňka pod televizi by měla poskytovat dostatek úložného prostoru a otevřené místo pro další elektroniku a přehrávací techniku, bez které se neobejdete.

Luxusní nábytek za rozumnou cenu

Pořídit nábytek prémiové kvality nemusí být vůbec problém. Stačí zvolit ověřeného výrobce, který upřednostňuje kvalitu, design a jedinečný vzhled. TV stolky z masivu jsou vhodné do každého interiéru a mohou se pochlubit vysokou kvalitou zpracování. Přes internet dokonce můžete pořídit luxusní nábytek po kusech, které jsou dodávány již smontované a vám tak odpadne spousta práce s jeho montáží.

S TV stolkem zvažte také nákup komody či vitríny. Volit můžete mezi plnou verzí a prosklenou variantou, kde vyniknou vaše skleničky, fotografie anebo drahý porcelán a přitom jej nebudete muset pravidelně leštit a zbavovat prachu. Výrobce plní požadavky náročných zákazníků, a proto přináší i kombinace prosklených polic a šuplíků.

Chcete-li uchovat čistotu dřeva a nechat vyniknout jeho originální vzhled, vsaďte na nábytek bez zbytečných úchytek s moderním systémem otevírání. Do dvířek stačí lehce zatlačit. Nábytkovou sestavu slaďte s konferenčním stolkem, kde rádi odložíte šálek s kávou nebo nedočtenou detektivku. Pokud jste již s výběrem nového nábytku hotovi, nezapomínejte na jeho pravidelnou péči, aby vypadal stále tak skvostně a dělal vám dlouhá léta radost.

Nalákali jsme vás? Potom určitě navštivte internetové stránky rodinné firmy Mirek nábytek z masivu!