KancelarskePotreby.cz

Standardní pracovní doba trvá osm hodin a mnoho lidí její velkou část stráví sezením u pracovního stolu ve své kanceláři. To ale bohužel často přináší problémy se zády. Bolesti zad jsou totiž důsledek nevhodného zatížení, které má v tomto případě na svědomí špatné sezení. Prevencí i pomocí jsou kvalitní kancelářské židle. Dejte si záležet při výběru místa, na kterém strávíte třetinu času a možná i více z běžného dne.

Podle čeho vybírat vhodnou kancelářskou židli?

Kancelářská židle by měla za každých okolností splňovat podmínky ergonomického sezení a brát v potaz anatomii lidského těla. Ergonomicky tvarovaný sedák i opěrák zpříjemňuje dlouhé sezení a podporuje správné držení těla. Židle jsou k dostání s několika různými typy mechaniky. Pro dlouhodobé sezení je nejlepší synchronní mechanika, která je sice o něco dražší, ale zato daleko komfortnější. Ještě větší pohodlí přinášejí kancelářská křesla. Ty mají na rozdíl od kancelářské židle napevno spojený sedák a opěrák a sezení na nich je velmi komfortní i při delší době. Samozřejmě je ale i tady přední otázka kvality.

Na co dalšího nezapomenout?

Při nákupu je třeba brát do úvahy i další kritéria, která jsou podstatná.Významným údajem je nosnost kancelářské židle, ta by měla být vždy dostatečná, aby nedocházelo k předčasnému opotřebení či dokonce poškození židle. Důležitá je také dostatečně široká a stabilní základna, která zaručí vaši bezpečnost a zabrání převrácení židle. U materiálu je třeba brát v potaz jeho snadnou údržbu a odolnost z praktického hlediska a tloušťku polstrování zase z pohledu pohodlí. Větší míru pohodlí při sezení vám přinesou i další detaily jako například nastavitelné područky, opěrka hlavy nebo bederní opěrka. To už ale záleží na vás, jak moc chcete do své kancelářské židle investovat.

Kvalitní kancelářské židle a kancelářská křesla najdete v e-shopu www.kancelarskepotreby.cz, kde můžete rovnou pořídit i všechno ostatní vybavení pro vaši kancelář.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Podnikání a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.