Jak zabránit vypadávání vlasů

Vlasy jsou považovány za korunu krásy, měly by být tedy naší ozdobou. Ne každý se však může pochlubit bujnou kšticí. Na vině je celá řada faktorů, velkou roli hraje stres, dědičnost, drastické diety, přílišné barvení, přibývající věk i prostředí, ve kterém žijeme. Pokud jsou i vaše vlasy oslabené, vypadávají a řídnou, pak je nejvyšší čas začít jednat. Dřív, než bude pozdě.

Upravte jídelníček

Správná strava je základ, která se projeví nejen na vašem zdraví, ale i na kvalitě vaší hřívy. Co tedy jíst a jak urychlit růst vlasů? Dopřejte si dostatek nenasycených mastných tuků, které najdete v rostlinných olejích, ořeších a dýňových, lněných či sezamových semínkách. Klíčový je rovněž přísun bílkovin, které jsou základním stavebním kamenem nejen pro vlasy, ale pro všechny tělesné tkáně. Kromě masa jsou jejich zdrojem vejce, mléko, dále luštěniny, celozrnné výrobky, tofu či tempeh. Dbejte také na dostatek minerálů, navyšte přísun hořčíku, síry, zinku, křemíku a železa, které často chybí hlavně vegetariánům. Z vitamínů pak doplňte ty ze skupiny B a vitamin A. Nezapomeňte pít dostatek vody, ta je totiž zásadní pro růst tkání a zdraví. Pitný režim můžete obohatit také o čerstvé zeleninové a ovocné šťávy či bylinkové čaje.

Omezte stres

To se sice lehce řekne, ale hůř udělá. Stres je přitom skutečným nepřítelem, a to nejen pro vlasy. Úzkost, strach, vyčerpání či psychické otřesy způsobují vyplavování stresového hormonu, který je zodpovědný za nedostatečné prokrvování organismu i vlasových kořínků, a tím za padání vlasůProto relaxujte, dostatečně spěte, vyrazte na procházku do přírody a podnikejte věci, které vám dělají radost.

Nepřehánějte to s péčí

Vlasům neprospívá ani přílišná péče v podobě spousty kosmetických a stylingových přípravků – tužidla, laky, vosky, gely. Upřednostněte přírodní kosmetiku na vlasy, existují posilující a aktivující šampony, které podporují jejich růst, dodávají hustotu i objem. Omezit na minimum se snažte také fénování, žehlení či kulmování. Nechte vlasy uschnout jen tak na vzduchu a nikdy je nečešte ještě mokré.Vyzkoušet můžete také různé domácí recepty. Babičky doporučovaly vmasírovat do pokožky šťávu z čerstvé cibule, vaječné bílky s medem nebo odvar ze šalvěje či rozmarýnu.Tak, pusťte se do boje za krásu vašich vlasů!