Jak vybrat tablet s klávesnicí?

Distanční výuka usadila děti k počítačům. Moderní technologie se tak staly pevnou součástí života mnoha rodin. Jak si vybrat správný tablet na práci i volný čas?

Proč volit tablet s klávesnicí

Tablet s klávesnicí v podstatě plnohodnotně nahradí notebook. Delší práce na dotykovém displeji je méně pohodlná. Pokud klávesnici nepotřebujete, jednoduše ji k tabletu nedáte a můžete pohodlně například sledovat filmy v posteli.

Důležité je zorientovat se v nabídce zařízení na trhu. Tablety s klávesnicí jako takové na něm najdete již velmi zřídka. Bezdrátové klávesnice lze k tabletu připojit prostřednictvím technologie Bluetooth a s kompatibilitou nebývá zejména u zařízení Android problém.

Některé klávesnice jsou dokonce univerzální a funkční nejen s Androidem, ale také se systémem iOS.

Parametry tabletu

Každý tablet by měl splňovat některé důležité parametry. Které by to měly být, aby vám posloužil pro práci i pro volný čas?

Velikost

Běžným rozměrem tabletů je 7 až 10 palců. Seženete ale i třináctipalcové tablety. Tablety s velikostí 9 palců nebo více jsou větší, díky tomu jsou pohodlnější na práci.

Drobným dětským ručkám však jednoznačně sednou spíše menší rozměry zařízení. Dostačující tak bude u tabletu na učení úhlopříčka 7 nebo 8 palců.

Technologie displeje

K technologiím, které slibují nejvyšší kvalitu zobrazení, se řadí AMOLED nebo ještě lépe Super AMODLED. Tato technologie pochází z dílny značky Samsung a vyznačuje se lepší odezvou ve srovnání s AMOLED.

Za dostačující kompromis mezi cenou a výkonem je pak považována technologie IPS. U společnosti Apple se pak lze setkat s tzv. Retina displejem, což je technologie na bázi IPS charakteristická vyšší hustotou pixelů.

Rozlišení

Rozlišení displeje taktéž patří k parametrům, které o kvalitě zobrazení rozhodují. Čím vyšší bude, tím je výsledný obraz lepší a vám se bude pracovat lépe.

Kvalitní rozlišení jednoznačně uvítáte pro sledování filmů. U malých tabletů do 8 palců se za doporučenou hodnotu považuje 1 024 × 720 bodů.

Procesor

Výkon tabletu, a tedy jeho schopnost plynule zvládat běh různých aplikací, se odvíjí od použitého procesoru.

Výkonnost procesoru je pak určena v GHz. U malého tabletu lze za nezbytný základ považovat procesor s alespoň 1 GHz. Pokud zvolíte procesor se čtyřmi jádry a frekvencí 4 GHz, tablet se v domácnosti stane zařízením s univerzálním využitím.

tablet na učení

Paměť

Ačkoli u paměti platí jednoznačně, že čím více, tím lépe, toto pravidlo je nutné uchopit racionálně. Na běžnou práci stačí menší paměť.

Lze říci, že 1 GB je nutné minimum a 2 GB můžeme považovat stále za jakýsi základ, který poslouží především nenáročným uživatelům. Tablet se 4 GB už v dnešních poměrech umí plnohodnotným způsobem nahradit PC.

Úložiště

Kapacita interního úložiště závisí na jeho využití. Čím více dat, tím větší by úložiště mělo být. Nenáročnému použití vyhoví 16 GB kapacity. Pokud ovšem patříte mezi ty, kteří si chtějí ukládat větší množství her, filmů nebo jiných aplikací, tak volte nejméně 32 GB nebo 64 GB.

Další parametry

V případě, že tablet plánujete primárně používat doma, vystačíte si s připojením na wifi a nemusíte příliš řešit například přítomnost LTE/4G. Pro práci v terénu jde však o nezbytnost.

Podobně to platí o výdrži baterie. Levný tablet vydrží cca 4 hodiny, nejlepší tablety zvládnou i 10 hodin nebo více, venku proto nebudete muset jen tak shánět nabíječku.