Jak nejlépe převést sbírky CD na pevný disk hifi zařízení?

Mnoho z nás má doma sbírku CD s oblíbenou hudbou, které se nechce vzdát, přestože jejich hifi soustava neobsahuje komponentu pro přehrávání CD. Ano, CD jsou v dnešní době již poněkud zastaralý formát, který byl z větší části nahrazen moderními digitálními formáty pro ukládání hudby. Mnoho hifi soustav tak již dnes přehrávač CD neobsahuje

V jakém formátu uložit CD?

Na výběr máte mnoho zvukových formátů od běžných MP3, až po MP4, OGG, FLAC nebo WAV. Vlastností některých z nich je takzvaná ztrátová komprese, která šetří místo, ale zhoršuje audio kvalitu výsledného souboru. Na MP3 proto raději rovnou zapomeňte. Pokud se ve vaší hifi soustavě z nějakého důvodu bez MP3 neobejdete, zvolte co nejmenší kompresní poměr a co nejvyšší bitrate (minimálně 192 kb/s), pro zachování co nejlepší kvalitu zvuku.

Pro maximálně dokonalou hifi reprodukci hudebních souborů z CD použijte formát WAV nebo FLAC. Jedná se o bezztrátové formáty, díky kterým budou vaše soubory znít přesně stejně jako originální CD.

Navštivte hifi poslechové studia Praha

Mezi přehráváním kvalitního audiofilského CD na špičkové hifi soustavě a poslechem z MP3 přehrávače je naprosto propastný rozdíl. Pokud navštívíte hifi poslechové studia Praha, bude vám to také naprosto jasné. V dokonale akusticky vyváženém prostředí poslechového studia si budete moci vychutnat krystalicky jasný zvuk z hudebních souborů vytvořených pomocí bezztrátového formátu.

Kromě výsledného formátu je pro kvalitní převod hifi CD do souborů na hard disku důležité také samotné zařízení, na kterém se převod provádí. Běžné zvukové karty za pár korun většinou nejsou optimálním řešením. Rušení a zkreslení může do výsledného souboru zanést nepříjemný šum. V hifi poslechovém studiu Praha se dovíte, jaké zařízení je na převod nejvhodnější.