Jak nejlépe pečovat o své auto

Pokud chcete, aby vám auto sloužilo co nejdéle a bylo bezpečným dopravním prostředkem, na který se můžete kdykoliv spolehnout, tak mu věnujte dostatečnou péči. Kromě pravidelné kontroly technického stavu, nezapomínejte ani na čištění a údržbu interiéru.

Pravidelné vysávání

Snad nejčastější činností v údržbě interiéru auta patří vysávání. Ať už své auto vysáváte doma nebo využíváte vysavače, které jsou součástí vybavení většiny benzinových pump, tak vždy dbejte na vysávání nejen koberců a sedaček, ale také mezer v sedačkách a dalších méně dostupných míst. Do těchto míst často zapadne nejvíc prachu a nečistot a často se na tato místa zapomíná. Jednou za čas vysajte i kufr, obzvlášť pokud své auto používáte také k práci a převážíte v něm nářadí nebo pracovní materiál.

Alespoň dva klíče od auta

Nebojte se vyzkoušet ověřené rady, kdy každý z nás už určitě slyšel, jak je důležité mít ke svému autu náhradní autoklíč. Pokud jej ještě nemáte, tak si jej nechte vyrobit a ušetříte tak spoustu času a problémů, pokud si například při úklidu zabouchnete klíče v autě. O autoklíče byste měli také pečovat, a pokud se vám nějaká část ulomí nebo se do klíče dostane nečistota, obraťte se na odborníky, kteří vám vyrobí nový autoklíč. Rozhodně jej nerozebírejte a nesnažte se vyčistit sami.

Babské rady pro úklid

Pokud chcete vyzkoušet babské rady a použít je při úklidu svého automobilu, tak smíchejte jedlou sodu s vodou a vytvořte hustou kašičku. Touto směsí můžete vyčistit velké množství skvrn z čalounění a vyčistíte i opravdu mastná místa. Navíc sodu můžete použít při vysávání. Posypte jedlou sodou koberec a sedačky, nechte přes noc působit a ráno pečlivě vysajte. Budete překvapeni, že vaše auto bude jako nové.

Vyčistěte kůži

Velké množství majitelů aut si potrpí na interiér v kůži. O ten se však musí pečovat stejně jako třeba o řídící jednotku, správnou funkci tachometru nebo hloubku dezénu pneumatik. Stav interiéru sice nemá vliv na vaši bezpečnost, ale přece kožený interiér volí mnoho řidičů kvůli jeho reprezentativní funkci. Zachování atraktivity je tedy třeba určité úsilí věnovat. Kožené sedačky můžete ošetřit speciálními prostředky, ale vyzkoušet můžete i kapku benzínu s vodou, mýdlovou vodu nebo také kapku oleje s vodou. Touto směsí lehce kožené sedačky potřete a zbavíte se tak mastnoty a nečistot. Vyzkoušejte také vlhčené ubrousky, které jsou skvělým pomocníkem při úklidu auta.

Umyjte interiér

Nezapomínejte ani na umytí zrcátek, otření volantu, popřípadě úklid a očistu palubní desky. Vhodné jsou speciální čističe, ideálně varianty s obsahem silikonu. Ten leští, vytváří ochranný povrch proti UV záření a navíc se vám na palubní desce nebude usazovat tolik prachu. Stejně dobře jako o interiér pečujte i o exteriér svého vozidla a jednou za čas navštive myčku. Pokud budete svůj vůz udržovat v nablýskaném stavu ala „jako nové“, nezapomeňte i na jeho bezpečnosti a chraňte jej kvalitním autoalarmem, pro případ, že by vzbudilo i nějakou nežádoucí pozornost.