Hutní materiál i plast určený pro výrobu a použití v průmyslu i dalších odvětvích musí být vysoce kvalitní

Česká ekonomika je zemí s rozvinutým průmyslem. Mezi jeho stěžejní odvětví přitom patří strojírenství, zpracování kovů i další výrobní odvětví. Právě ty mají navíc v Česku dlouhou tradici. Tuzemská strojní výroba si vybudovala dobrou pověst již za první republiky, kdy se tehdy ještě československé stroje i součástky vyvážely do mnoha zemí nejen v Evropě. Zájem o českou produkci ve světě nepoklesl ani za dlouhé éry centrálně plánovaného hospodářství během socialismu, byť se do jisté míry změnila škála produktů i skladba zemí, do kterých byly dováženy. Nemalou roli však hraje i potravinářství; zejména pivo z České republiky je vyhledávané po celém světě. A přestože se v posledních letech zdálo, že tuzemské hospodářství stojí zejména na službách, koronavirová krize ukázala, že opak je pravdou.

Výrobcům se v Česku daří. Mezi materiály, které potřebují k dosažení výsledků, patří nerezová ocel, hliník i plast

Zatímco je více než rok výrazně omezena sféra služeb a mnozí zaměstnavatelé z této oblasti museli sáhnout k propouštění, případně dokonce byli nuceni svou činnost ukončit, výroba vzkvétá a podniky v celé republice nepřetržitě hledají nové zaměstnance. Jenom skvěle vybavená dílna nebo dokonce perfektně fungující výrobní linka a zkušení, řádně proškolení pracovníci, však nestačí. Nezbytné je zajistit také prvotřídní materiál, který splňuje veškeré normy i konstrukční požadavky a také v ostatních směrech vyhovuje konkrétnímu účelu. To platí bez ohledu na to, zda je výchozí surovinou nerezová ocel, hliník, jiný kov nebo plast.

Kdy použít ocel a kdy hliník?

Nerezová ocel je dostupná v různých jakostech. Na rozdíl od uhlíkové a legované oceli nepodléhá v normálním atmosférickém či vodním prostředí korozi, nicméně velice výjimečně se i u ní může při extrémně náročných podmínkách koroze projevit. Nerezová ocel nachází uplatnění zejména v potravinářství, farmacii, energetice, chemickém a automobilovém průmyslu, zemědělství a mnoha dalších oborech činnosti. A důležitou roli hraje i při zajištění bezpečnosti; například požární ochrana spoléhá mimo jiné na žáruvzdorné nerezové oceli jakost 1.4452. Nepostradatelný je i korozivzdorný hliník. Jeho slitina ENAW 2024 se používá při výrobě středně a silně namáhaných dílů, u kterých je požadována zvýšená životnost. Patří mezi nepostradatelné letecké materiály, potřebná je i při produkci různých vozidel. Navíc nachází uplatnění i ve stavebnictví.

Kde pořídit výpalky z plechu a ohýbaný hutní materiál?

KT MetSteel nezajišťuje jen samotný prodej hutního materiálu. Je u ní možné objednat také tvarové výpalky nebo ohýbání trubek, profilů, tyčí, jeklů a dalších hutních materiálů přímo na míru. Výpalky z plechu jsou zhotovovány odpovídajícími technologiemi, mezi něž patří laser, plazma, kyslík a acetylén či CNC.