Estetická medicína dokáže zázraky

Je až neuvěřitelné, jak se obor estetické medicíny za několik posledních desetiletí změnil. V současné době navíc poptávka po těchto procedurách rychle stoupá.

Média střídají sociální sítě

Na přelomu 80. a 90. let byly služby plastické chirurgie využívány především zákazníky, kteří se chtěli co nejvíce podobat svým oblíbeným televizním hvězdám nebo lidmi po úrazech a nemocech. Na přelomu století, kdy televizní obrazovky ovládly reality show a jejich hvězdy, byly to právě ony, které se později staly tvářemi plastické chirurgie. Aktuálně nejvíce ovlivňují snahu vypadat co nejlépe sociální sítě a média. Ze všech stran máme my i naše děti každý den obrázky dokonalých, štíhlých a usměvavých lidí bez jediné chybičky a tak není divu, že samo chceme být také o kousek hezčí nebo štíhlejší. S největší pravděpodobností také budete patřit k těm, kdo využívá aplikace, jakými jsou například Instagram nebo SnapChat. I tam zveřejňují celebrity své proměny před a po a ukazují světu, že líbit se sám sobě o kousek víc není složité. Úprava nosu, zvětšení prsou nebo třeba jen korekce očních víček dokážou se sebevědomím člověka udělat opravdový zázrak.

Trendy ve světě estetické medicíny

Právě i díky sociálním sítím můžeme jak na profilech celebrit či přímo plastických klinik vidět, o které procedury je v poslední době největší zájem. Stále velmi oblíbeným zákrokem zůstává zvětšení či úprava prsou. Stále oblíbenější jsou ale zákroky po omlazení pleti. Jedním z nich je mezoterapie s aplikací plazmy, jejíž princip funguje na odebrání krve a z ní odstředěné krevní plazmy. Ta je potom aplikována do kůže a díky omlazujícím účinkům je nastartován přirozený regenerační proces pokožky. Další z nejoblíbenějších procedur vedoucí k vyčištění a omlazení pleti je diamantová mikrodermabraze. Jedná se o ošetření pleti speciálním přístrojem, po které bude vaše pleť hladká a zdravě vyhlížející. K dalším účinkům, které tato metoda nabízí, patří i eliminace váčků pod očima a redukce pigmentových skvrn.

Cítit se ve svém těle dobře a sebevědomě je základ spokojeného života. Pokud k tomuto pocitu může dopomoci estetická medicína, nebojte se její možnosti vyzkoušet a zlepšit si tak kvalitu života a váš každodenní pocit.