Dovolená na poslední chvíli – kdo na ni nedá dopustit?

Doba dovolených je v plném proudu. Někteří se celý rok těší, až vyrazí o prázdninách k moři, neponechávají proto nic náhodě a zájezdy vybírají pěkně v předstihu. Pak jsou tady ale ještě tací, kteří se rozhodují spontánně a vydají se tam, kam je srdce či spíš nabídka last minute zájezdů táhne. Proč je tento druh cestování čím dál oblíbenější?

Pro milovníky spontánnosti a flexibility

Tyto nabídky se skvěle hodí pro ty, kteří mají rádi trošku adrenalinu a zároveň jsou dostatečně flexibilní. Představují ideální volbu pro podnikatele nebo lidi, kteří mají nepravidelnou pracovní dobu a neví, jestli si budou moci vzít volno několik měsíců dopředu. Rády tak ale cestují i rodiny s malými dětmi, protože malé ratolesti mnohdy onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, a rodiče tak musí zaplatit poplatek za zrušení. Na tento typ zájezdů nedají dopustit ani mladí lidé, pro které je cena na prvním místě.

Pro ty, kdo chtějí ušetřit

Hlavním lákadlem jsou peníze, ušetřit totiž můžete klidně až polovinu ceny oproti té původní. Jednat ovšem musíte opravdu rychle, protože počet volných míst v letadle i na hotelích je omezený. Sice budete muset trochu slevit ze svých nároků, pořád je ale z čeho vybírat. Vydat se můžete na poznávací zájezd i za pohodovou relaxací na pláži. Mezi destinace, které lákají nejvíce, patří Spojené arabské emiráty, hitem se staly zájezdy do Dubaje. Velké oblibě se těší také Egypt a Řecko, které nabízí spoustu historických i přírodních lákadel.

Pro ty, kdo se nechtějí stresovat

Plánování dovolené může být někdy pořádně stresující záležitostí. Dlouho dopředu musíte stanovit termín, rozhodnout se, kam a jak budete cestovat, co všechno si budete muset koupit, naplánovat si výlety, které v dané destinaci podniknete. Jakmile si ale pořídíte některý z last minute zájezdů, na nic takového nebudete mít čas. Doba do odjezdu totiž bývá poměrně krátká, takže jen rychle zabalíte kufry a jedete. Jistá dávka spontánnosti by vám proto neměla chybět, odměnou vám budou nové zkušenosti i nečekané zážitky. A to za to rozhodně stojí!