Dobré vybavení přispívá k úspěchům hokejistů

Nikdo nepochybuje o skutečně dlouhé tradici hokeje v naší zemi. Mnoho úspěchů v prestižních utkáních inspiruje mladé kluky a muže, aby se naplno věnovali tomuto sportu a pokusili se rozšířit sbírku mnoha cen za vítězství.

Cesta za zlatem vyžaduje řadu příprav

Každý hokejista touží po nejvyšším ocenění v podobě zlaté medaile, ať už z mistrovství světa nebo té olympijské. Na začátku je dobré si určit cíl, který se každý den stane velkou inspirací. Nic není zadarmo, chce to hodně přípravy, tréninků, trpělivosti a odhodlání. V dnešní době však nesmí chybět ani kvalitní vybavení. Především jde o brusle v takovém provedení, aby v nich hráči vydrželi po celou tréninkovou dobu a během zápasů. Brankáři potřebují speciální druhy bruslí se zesílenými částmi. Pevné zapínání u bot zajistí dobrou fixaci kotníků. I když si je obujete na dlouhou dobu, neobjeví se žádné otlaky a jiné nepříjemné potíže. Kanadská hokejová značka Bauer se proslavila po světě díky kvalitním produktům. K dalšímu žádanému vybavení patří bundy, chrániče, dresy a různé sportovní oděvy.

Hokejka přesně pro vás

Hra na ledě by bez hokejky nebyla to pravé sousto, pochopitelně se musí myslet i na puk. Hokejka se však vybírá mnohem pečlivěji, především se zaměřte na zahnutí hole. Nejde o to, zda jste levák nebo pravák, ale hlavní zásadou je, jestli se vám lépe drží model zahnutý na pravou nebo na levou stranu. Vyzkoušíte to tak, že ji přirozeně chytnete, pokud zůstane levá ruka dole, pořiďte si levou hokejku, co má čepel ohnutou doprava. O výběru rozhoduje materiál, ke klasice náleží dřevo, ale kvalitnější typy se zhotovují z karbonového kompozitu. Existuje několik druhů čepelí. Plastové čepele s dýhou a jen plastové vynikají vyšší odolností proti obrušování v porovnání s dřevěnými. Uplatní se na různém tvrdém povrchu, například na asfaltu, betonu, zámkové dlažbě.