Dívčí oblečení, které vám určitě nesmí chybět

Malé slečny velmi brzy rády do svých outfitů zasahují a někdy se jejich představy úplně neshodují s představami maminek. Nicméně jako rodiče byste měli být trpěliví a děti vyslyšet. Vzpomeňte si na sebe, když se máte vydat na nějakou důležitou schůzku či pracovní pohovor v šatech, které vám nesedí nebo se v nich necítíte stoprocentně dobře. Dneska pro vás proto máme několik tipů na kousky, které by v dívčím šatníku neměly chybět, a to ať už z pohledu rodičů či jejich dcer.

  1. Dívčí tepláky

Že tepláky jsou jen pro kluky? Ani omylem! Neexistuje mnoho kousků oblečení, které by uměli ocenit muži i ženy napříč věkovým spektrem. Tepláky to ale dokázali a svou oblibu si ještě hodně dlouho udrží. Dívčí tepláky už dnes navíc nemusí být nevzhledné a obyčejné, ale mohou hýřit různými barvami, být vylepšeny o pohádkové potisky a mít nápaditější a hezčí střih než kdykoli dříve. Běžně se vyrábí vtipné tepláky s laclem, upnuté ale stále pohodlné tepláky ve stylu legín nebo třeba softshellové tepláky s kapsami na zip. Nemusíte se tedy obávat, že byste nenašli vhodný kompromis zaručující spokojenost dětem i rodičům.

  1. Pohodlné šaty

Většina dívek najde velmi brzo oblibu v nošení šatů a sukní, v nichž si připadají svátečně, a tak trochu jako v pohádce. Také mnohé maminky rády své dcery do šatiček a sukýnek všeho druhu oblékají. Buďte ale při výběru velmi obezřetní a sáhněte jen po pohodlném střihu a odpovídajícím materiálu. Nepohodlné šaty, které dívky škrtí a omezují v pohybu, se nikdy nestanou těmi vysněnými kousky, jenž budou chtít mít na sobě každý den.

  1. Softshellové kalhoty a bunda

Všeobecným přesvědčením je, že divoké venkovní hry v blátě jsou především doménou chlapců. Opak je pravdou. Pořádné venkovní radovánky ocení stejně tak kluci jako holky, proto by i ony měly mít ve svém šatníku kvalitní dívčí softshellové kalhoty doplněné o dívčí softshellovou bundu. Právě softshell totiž dětem dopřeje volnost pohybu i ochranu před vlhkem a větrem po většinu roku. K dostání je dnes obrovský výběr těchto kousků a můžete snadno sehnat oblečení s ryze dívčími potisky a barvami, které si holčičky velmi rychle oblíbí.

dívčí softshellová bunda

  1. Punčocháče a legíny

Vzhledem k tomu, že dívky často a rády chodí v nejrůznějších šatech a sukních, je potřeba zajistit jim i v zimě dostatek tepla na nohy. O to se postarají buď teplé punčocháče nebo legíny, které se navíc dají sehnat v zateplené variantě a jsou tak vhodné i do opravdové zimy. Legíny mají také využití jako samostatný kus, jsou pohodlné a hodí se po celý rok. V dívčím šatníků by jich proto mělo být dostatek. Velký výběr je i v punčocháčích a my doporučujeme, abyste jich sice měli více v různé gramáži, tedy rozdílně hřejivé, ale zase jich nekupujte příliš. Dívky z nich rychle vyrostou a z punčoch tříčtvrteční variantu neuděláte, jako se to nabízí v případě legín.

  1. Noční košilka

Připadat si i v noci jako princezna je snem mnohých dívek, takže i když se klasické pyžamo může zdát mnohem praktičtější, nějakou tu noční košilku byste přesto měli své dceři dopřát! Výhodou košilek je navíc to, že nikde neškrtí, netáhnout a jen tak z nich dítě nevyroste. A hlavně nezapomeňte zvolit oblíbený pohádkový design s jednorožcem nebo Elsou z Ledového království. Dívky to ocení.