Děti rostou tak rychle! Poradíme vám, kde za jejich oblečení nenecháte výplatu!

Známe to všichni, kdo jsme měli nebo máme doma děti. Jeden měsíc koupíme nové oblečení a boty, za dva měsíce můžeme nakupovat znovu! Někdy nás děti šetří a oblečení jim vydrží třeba čtyři měsíce.  Ale stejně pak musíme přejít na oblečení jiného ročního období, zejména když nastupuje zima tak, jako právě teď (a o několik měsíců dříve…).  

V takových momentech se musíme vydat nakoupit oblečení, i když naše peněženka zrovna nejásá. Když je před výplatou anebo po dovolené, nejsou vysoké výdaje za oblečení pro děti, které je stejně budou nosit je pár měsíců, žádná legrace. Mohou nám s rozpočtem hodně zamíchat.

Kam jít nakoupit, aby vás to nezruinovalo?

Až příště půjdete na nakupovací odpoledne, projděte si nejdříve online letáky Takko Fashion, Kik leták anebo leták Pepco. Pokud jste v těchto obchodech doposud nebyli, budete příjemně překvapení tím, že tu vaše děti dobře obléknete za velmi slušné ceny. A když vychytáte cenové akce, bude výsledek ještě příznivější.

S čím můžete počítat?

Určitě s tím, že tu najdete trička do stovky, bundy do čtyř set, mikiny do dvou set, košile také. Jistě oceníte i kalhoty do dvou set, ty zateplené jsou o něco dražší. Potřebovat budete i punčocháčky, ty jsou k mání také do stovky.

Když chcete legíny, nemusíte za ně dávat více než šedesát korun. A až se vaše holčička na vás podívá s prosbou v očích, že chce nějaký náramek, bude vám k tomu stačit dvacetikoruna.

Nákup na prodejně má mnohá plus!

U Takko Fashion, Kik anebo Pepco sice nenakoupíte online a musíte navštívit přímo prodejnu, ale nemusíte k nim cestovat nijak daleko. Všechny tři obchody u nás mají již velmi hustou síť prodejen, které jsou v každém středně velkém městě.

Nákup v kamenné prodejně má mnoho výhod, i když se to na první pohled nemusí vůbec takto jevit. A které to jsou? Oblečení si vyzkoušíte hned na místě, zejména vašim dětem, abyste viděli, jim opravdu sedí. Co si budeme povídat, na mnoha kouscích v eshopech jsou velikosti uvedeny proto, aby tam nějaké byly, a ne proto, abyste měli informaci o tom, jak je oblečení velké.

Takže nákupem přímo v prodejně se vyhnete rozčarování z toho, že objednané oblečení vůbec nesedí a musíte dávat další peníze za poštovné na cestu zpět.

Na prodejně také potkáte mnoho jiných věcí, které potřebujete, ale při nákupu online byste si na ně nevzpomněli. A pak byste museli dělat doplňkový nákup za další poštovné.

A hlavně: na prodejně máte po ruce vyškolený personál, který vám podá informace nebo vám i pomůže se rozhodnout, který kousek vzít. Stačí je jen oslovit!

Co děti nosily jen málo, se dá dobře prodat

V neposlední řadě nezapomínejte na to, že použité oblečení jde dobře prodat v různých bazarech, ať už internetových nebo kamenných. Stačí se o to trochu zajímat a zapojit se. Tím se jednak zbavíte malých kousků, co už dlouho leží ve skříni a je vám líto je vyhodit, jednak získáte část peněz vydaných za oblečení zpět.

Když budete prodávat online, budete muset každý kousek nafotit a popsat, potom podle objednávky zabalit, odnést na poštu. Při prodeji prostřednictví bazaru můžete věci jen dodat na prodejnu a čekat, zda si je někdo koupí. Bazar vám peníze většinou proplatí, až pokud se oblečení prodá.

Vyhazujte do kontejnerů k tomu určených!

Na mnoha místech naší země už potkáte speciální kontejnery na textil. Využívejte je a obnošené či již malé oblečení do nich dávejte. Bez tašek a bez obalů, jen oblečení. Sběr realizuje většinou nějaká charita, případně i technické služby města. Vaše oblečení díky tomu najde další využití u lidí, kteří jej potřebují.