Darujte víc, než si myslíte

Výběr dárků může být opravdu někdy náročným a nelehkým úkolem. Každý z nás totiž chce druhého potěšit, překvapit a darovat ten ideální dárek, aby měl obdarovaný radost. Inspirujte se tipy, jaký dárek vybrat a co vše udělat pro to, abyste darovali víc, než si myslíte.

Poznejte obdarovaného

Není nic těžšího než dávat dárek někomu, koho pořádně neznáte. Abyste vybrali originální dárek správně, měli byste o dotyčném vědět co nejvíce. Ideálně se zajímejte, co má obdarovaný rád, co rád dělá ve volném čase, jestli něco sbírá, popřípadě poslouchejte a vnímejte, co říká a vypráví. Mnozí lidé, aniž by to věděli, sami řeknou, co by jim vlastně udělalo radost. Spoustu toho poznáte také z toho, co v minulosti obdarovaný dostal od svých blízkých nebo jaké dárky vybírá on sám.

Napište si plán

Pokud plánujete dárky na Vánoce nebo dárky pro více lidí, tak si vždy napište seznam. Napište si ke jménu jednotlivých osob, co jim zamýšlíte koupit nebo jaký dárek by pro ně byl ideální. Až dárek seženete, tak si jen odškrtněte splněno a uvidíte, že se vám bude nakupovat a vybírat dárek mnohem lépe. Navíc díky seznamu nezapomenete ani dárek pro kamarádku nebo dárek pro tetu a strýce.

Začněte co nejdřív

Nikdy dárky neshánějte na poslední chvíli. Vždy začněte s předstihem a nemůže se vám tak stát, že byste vybrali špatný nebo nevhodný dárek. Není na škodu mít doma nějaké malé dárky a vtipné maličkosti, kterými potěšíte kolegy v práci nebo neohlášenou návštěvu, která vám třeba také přinese dárek. Pokud už sháníte dárek na poslední chvíli, tak dejte hlavně na originalitu a zábavné dárky. Například čokoládové dárky, konkrétně třeba nářadí, čokoládový notebook nebo třeba lampion štěstí a jiné dárky, které nedostane obdarovaný od každého.

Pro koho dárek je

Říká se, že nejsnáze se kupují dárky pro ženy, ale ani toto nemusí být pravdou. U žen je sice často výběr široký, ale ne každou nadchne kosmetika nebo dárky do domácnosti. Některé ženy milují originální dárky z lásky. Muže pak potěší technické vychytávky, ale také třeba sexy dárky.

Praktické nebo originální potěšení

Co se týče praktických dárků, kam patří třeba pánské trenýrky, tak zkuste spojit praktickou stránku s originální a pořiďte svému protějšku trenky s vtipným potiskem. Při výběru praktických dárků do kuchyně pro ženu, zkuste vybrat originální a vtipné dárky, kterými ženu rozesmějete, ale daná věc bude plnit také svou praktickou funkci.