Dárek pro novorozence – originální i symbolické zlato

Příchod nového človíčka na svět je obrovsky radostnou novinou, ze které se těší nejen novopečení rodičové, ale též rodina a blízcí přátelé. Kromě toho, že se chtějí všichni na miminko podívat, těšit se z prvních úsměvů, doteků, pohledů a popřát oběma rodičům spoustu sil do nové životní etapy, je nepsaným pravidlem a milou povinností obdarovat miminko dárkem.

Ať už se jedná o narození holčičky nebo chlapečka, popřípadě pokud chcete v předstihu pořídit originální dárek a nastávající maminka pohlaví dítěte úspěšně tají, vyplatí se investovat do něčeho, co bude nejen vkusným dárkem, ale především stálou vzpomínkou na první dny nového života. Zlatá mince se hodí pro obě pohlaví a navíc je vyrobena ze zlata, jež neztrácí na ceně. Naopak jeho citová hodnota neustále roste.

Zlato jako dar tří králů do Nazareta

Věnovat dítku do kolébky zlatý peníz je v mnoha částech naší vlasti starou českou tradicí. I ty nejchudší rodiny se semkly a darovaly dítěti pravý zlaťák. Ten měl symbolizovat dobré časy, bohatství a úspěch. Tradice zůstává a přenáší se z generace na generaci, takže zapomeňte na oblečení a hračky a vsaďte na osvědčený tip na dárek. Na minci je navíc vyobrazen dětský motiv, což umocňuje atmosféru a důvod darování. Za několik let budou děti nadšené z překrásného a hodnotného dárku, kterým ji zůstane na celý život jako památka a zároveň jej velmi rádi předají zase svým dětem při příležitosti narození dalších potomků.

Motiv čápa, miminka či dudlíku

Jestliže nevíte, pro jaký dukát se rozhodnout, zavítejte do Obecního domu v hlavním městě. V Praze naleznete originální dukáty pražské mincovny, která sází na originální design a precizní provedení. Pamětní mince má hladkou hranu. V nabídce najdete i starší ročníky vždy označené rokem. Investice do mince se vám zaručeně vyplatí. Kdo by nechtěl vlastnit zlatý pamětní medailon, jehož autorem je akademický sochař Vladimír Oppl?