Barokní nábytek z doby Ludvíka XIV. – dostupný i pro vás

V mnohých dnešních domácnostech plní sedací soupravy ryze praktickou funkci. Jsou nositelkami určité barvy a stylu, zmizela ale jejich okázalá stránka. To, co dnes obdivujeme v honosných zámeckých pokojích, není funkčnost, ale vysoké umění, které se odráží v každém jednotlivém prvku šlechtického interiéru. Vnitřní vybavení bylo tehdy mnohem více než dnes jasnou vizitkou postavení a vkusu toho, kdo jednotlivé místnosti obýval.

A tak se z mnohých paláců, zámků a letních sídel stávaly napůl veřejné sbírky toho nejlepšího, co tehdejší doba přinesla na trh. Luxusní nábytek, vzácné knižní svazky, exotické nádobí, bohatě zdobená kamna, zbraně, koberce, tapiserie. Vše mělo svůj punc originality a luxusu. Pokojům pak vévodily pod obrazy usazené sedací soupravy, které představovaly svébytné umělecké dílo. Právě nábytkářské umění zažívalo v době 17. století svůj vrchol. Ty nejvyšší možné estetické požitky se soustředily kolem Ludvíka XIV., francouzského krále tohoto významného období.

Sedací soupravy, křesla i židle byly koncipovány tak, aby navozovaly majestátní a vznešený dojem. Přepychovější sedací nábytek býval čalouněn a potahován luxusními látkami. Na tehdejší sedačce jste tak mohli obdivovat umně vyšívané hedvábí, samet nebo benátskou brokatelu. Právě čalounění nahradilo volně položené polštáře z dob renesance.

Palácový nábytek byl zkrátka produktem umělců v době, která obdivovala krásu do nejmenšího detailu. A je až s podivem, jak rychle se nábytek v čase zbavoval svých komplikovaných zdobných prvků.

Pokud byste ale chtěli vrátit čas a vyzkoušet si, jaké to je sedět v zámecké sedací soupravě, stačí jedno kliknutí a můžete se vydat na cestu proti proudu času. Luxusní sedačky připomínající dobu baroka naleznete v nabídce internetového obchodu isedacky.cz. Italské sedací soupravy a sedačky, které firma do Cech dováží, lze charakterizovat třemi slovy – kvalita, styl a perfektní design.

Ať už se vám zalíbí jakákoliv sedací soupravy, a nemusí jít právě o barokní verze, ale i o moderní rozkládací sedačky, objednejte si je přímo z domova a případně ještě individuálně dolaďte barvu nebo motiv potahu.