Bambusová prostěradla – ložní prádlo nové generace

Náročný den si přeje každý z nás zakončit nerušeným spánkem v posteli povlečené do příjemného materiálu. V zimě oceníte hřejivý flanel a jeho moderní podoby, do čeho ale obléct peřinu a polštář právě teď? Vyzkoušejte bambus, moderní materiál nejen do ložnice, ale také vaší koupelny! Proč byste to měli udělat? V první řadě jsou bambusové tkaniny známé svými antibakteriálními schopnostmi, mezi něž patří i  účinné zabraňování šíření plísní i kvasinek. Zejména pro alergiky jsou tyto vlastnosti ložního prádla nezbytné a spolu s pravidelným praním jak povlečení, tak prostěradla, zárukou komfortního spánku.

Praktický bambus

Bambusová prostěradla využijete v ložnici i dětské postýlce celoročně. V létě vás příjemně ochladí, v zimě dokážou zahřát i největší zimomřivce. Mezi hlavní výhody patří stabilní tvar, životnost a široký výběr barev, z nichž si můžete vybrat kupříkladu na www.rodinnebaleni.cz.

Přírodní bambusové prostěradlo na dotek působí jemněji a příjemněji než klasická bavlna, a díky tomu se stává součástí českých domácností, ať už ve variantě froté nebo jersey. Zejména hospodyňky ocení, že se bambusové prádlo nemusí žehlit a velmi dobře schne.

Bambus patří do koupelny

Z vlastností bambusu se těšíme teprve od 20. století, kdy byl objeven a začal se využívat. Během jeho růstu není potřeba žádná chemie, postřiky či pesticidy, proto neváhejte investovat také do bambusových ručníků. Zachumlejte se do savé bambusové osušky a vybavte svou koupelnu odolnými textiliemi, které pojmou až čtyřikrát více vlhkosti než bavlna. Široký výběr barev i velikostí najdete na internetu. Značně výhodně dnes pořídíte i bambusové ručníky, které vám bude závidět každá návštěva. Moderní trendy v domácnosti potěší i osoby se sníženou citlivostí a nezapomínejte, že bambusové tkaniny se hodí rovněž pro ošetřování senzitivní dětské pokožky.