8 výhod energeticky úsporného bydlení

Prvním krokem, jak ušetřit za energie může být volba správného bydlení. Vyberte si nízkoenergetickou stavbu, která je navržena tak, aby bylo vaše bydlení komfortní, útulné a zároveň ekologické. Nízkoenergetická stavba je skvělou investicí do budoucnosti a ušetří finance v rodinném rozpočtu.

1) Bydlíte ekologicky

Při bydlení v nízkoenergetické dřevostavbě bydlíte ekologicky a šetříte životní prostředí. Pokud si vyberete bungalov, tak si budete užívat bydlení v přírodě a rovnou z terasy nebo obývacího pokoje můžete vyjít na zahradu.

2) Ušetříte za energie

Jednou z největších výhod je úspora za spotřebované energie. Pokud si spočítáte, kolik peněz byste platili za inkaso v obyčejném domě, budete překvapeni, že nízkoenergetickým bydlením ušetříte až třikrát tolik financí.

3) Můžete investovat do koníčků

Ušetřené peníze můžete investovat do svých koníčků, zálib, zvelebování domu nebo také cestování. Topit můžete v dřevostavbě ekologickými palivy, například v krbu nebo si můžete vybrat i kotel na dřevěné brikety nebo pelety.

4) Bydlení v přírodě

Dřevostavba stejně jako nízkoenergetický bungalov může být umístěna na periférii města nebo v přírodě. Velkou výhodou bungalovu je bydlení v jednom společném patře, ze kterého můžete jít ihned do zahrady nebo na terasu, kde můžete servírovat i snídani, oběd nebo večeři.

5) Rychlost stavby

Vyberte si nízkoenergetický dům na klíč, ve kterém můžete bydlet již za několik měsíců. Výhodou domu na klíč je jeho rychlé, efektivní a kvalitní zpracování. Na financování můžete využít stavební úvěr či hypotéku.

6) Investice do budoucnosti

Dům na klíč je investicí do budoucna, která se vám velmi rychle vrátí. Platba za služby je výrazně nižší a ušetříte tak značnou část rodinného rozpočtu. Vlastní bydlení je skvělou volbou, pokud chcete investovat do své budoucnosti, i do budoucnosti svých dětí.

7) Bydlete ve vlastním a splňte si sen

Bydlení ve vlastním domě může být splněním vašeho snu. A přitom není nutné obětovat mnoho, abyste ho mohli dosáhnout. Jeho nedosažitelnost, především ta finanční, je z velké části spíše zažitý mýtus.

8) Užívejte si rodinný život

Rodina a útulné bydlení jsou prvními kroky ke spokojenému životu. Je na vás, zda si zvolíte bydlení v bungalovu nebo v nízkoenergetické dřevostavbě. Hlavně si zvolte takové bydlení, které bude vyhovovat vašim požadavkům, a ve kterém dokážete vytvořit domov.